2018 Yılında Bedelli Askerlik Çıkartılacak Mı?

2018 yılı içerisinde bedelli askerlik çıkartılacak mı, bedelli askerlik yasası ne zaman çıkartılacak, bedelli askerler TBMM gündemin de var mı?

2018 Yılında Bedelli Askerlik Çıkartılacak Mı?

Ülkemizde sağlığın da, fiziğinde, boyu ve kilosunda her hangi bir problem olmayan her erkek birey 20 yaşına geldiğinde sağlık kontrollerini yaptırmakta ve askere gitmektedir. Eğitim gören ya da görmeyen tüm bireyler 2 yıl boyunca tecil işlemlerini yapabilmekte olup eğitimlerini sürdürmekte olan adaylar yıllarca askerliklerini tecil ettirebilmektedir.

Ülkemizde yaşı büyük ve eğitim ile tecil hakkını sonuna kadar kullanmış pek çok kişi askere giderse düzenlerinin bozulacağı ve bu düzenlerini askerden geldikten sonra kuramayacaklarını belirterek askere gitmek istemediğini, bedelli askerliğin çıkartılması gerektiğini belirtmektedir. Peki bedelli askerlik çıkartılacak mı, bedelli askerlik ne zaman çıkartılacak mı?

BEDELLİ ASKERLİK ÇIKARTILACAK MI?

Türkiye geneli on binlerce kişi bedelli askerliğin çıkartılmasını talep etmekte pek çok dernek bedelli askerlik çıkartılarak elde edilen bütçenin savunma sanayisinde kullanılması tavsiyesini sunmaktadır. Ancak hükümet cephesinden bedelli askerlik konusuna henüz sıcak bir bakış bulunmuyor.

Öyle ki şuan ki durum içerisinde bedelli askerliğin gündemde olmasını doğru bulmayan hükümet ancak bedelli askerliğin çıkarılması için Türkiye'nin ve sınırımızdaki tehlikelerin tamamen sükunet içerisinde olması gerektiğini belirtmektedir. Bu sebeptendir ki 2018 yılı içerisinde bedelli askerliğin çıkmayacağı daha büyük olasılık olarak görülmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hezimetli
Hezimetli - 2 yıl Önce

Şuan yurtdışındaki Türk vatandaşı yaşı geldiğinde 1000 avro verip bedelli askerlikten yararlanabiliyorken biz burda hem bir bedelli yasası bekliyoruz hem de yaşımızın geçmesini bekliyoruz hem de bedelli için para denkleştirmeye çalışıyoruz. Üstelik yurtdışındaki vatandaşın Türkiyeye ayak bastığı da yok, vatandaşlığı devam ettiriyor ki zannetmeyin ülkesine aşık olduğundan. Hem Türkiye'den sigorta girişim olsun belki ilerde yapılandırmayla Türkiye'den ve Avrupa'dan çifte emeklilik düşüncesinde, hem de daha düşük ücretle kıyak bedellilik yapma kolaylığı var. Gurbetçiye hizmet vatandaşa hezimet.

Bedelli
Bedelli - 2 yıl Önce

Ya artık bu kadar mağduriyet görüldüğü halde nasıl oluyorda tepkisiz kalınıyor anlamış değilim. BEDELLİ EN YAKIN ZAMANDA Ç I K M A L I...

Komando Çavuş
Komando Çavuş - 2 yıl Önce

Askerliğinizi Gidin yapın kardeşim biz kerizmiyiz enayimiz 1997/1 hakkari şemdinlide gorevimi aslanlar gibi yaptim sizde gidin yapin.

Öğretmen
Öğretmen @Komando Çavuş - 2 yıl Önce

Sen de haklısın... Ama bedelli askerlik de lazım. Yaş oldu 30. O yüzden ben de haklıyım.

ertugrul
ertugrul - 2 yıl Önce

çıksın artık bedelli ihtiyacımız var

Ertugrul
Ertugrul - 2 yıl Önce

Bedelli ihtiyac neden bizi gormezden geliyorlar