2018 Yılı Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman? Lise Mezunu ve Kadın Alımı Yapılacak Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılı 10 binden fazla Polis Özel Harekat (PÖH) alımı ne zaman yapılacak ve lise mezunları ile kadın alımı yapılacak mı?

2018 Yılı Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Ne Zaman? Lise Mezunu ve Kadın Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü her sene ihtiyaçlarına göre performans raporunu yayımlamakta ve bu rapora göre öğrenci alımlarını Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde bulunmakta olan Polis Meslek Yüksek Okulu, Polis Meslek Eğitim Merkezi ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

Bu sene yayımlanan rapora göre Emniyet Genel Müdürlüğünün 10 bin 703 yani 10 binden fazla Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapması beklenmektedir. Alımların ortalama olarak önümüzdeki aylar içerisinde yapılması bekleniyor. Peki 2018 yılı PÖH alımında lise mezunu ile kadın alımları yapılacak mı? Bu konu hakkında her hangi bir bilgi kamuoyu ile paylaşıldı mı? İşin Olsa ekibi olarak açıklıyoruz.

LİSE MEZUNUNA KADRO VERİLECEK Mİ?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat PÖH alımı Polis Meslek Eğitim Merkezi yani POMEM kapsamında yapılmakta olup ilgili ilana ön lisans ve lisans mezunu adaylar garanti başvuru yapabilecektir. Ancak lise mezunları hakkında her hangi bir bilgi halen olmamak ile birlikte büyük bir ihtimal ile lise mezunlarına da kadronun verilmesi bekleniyor.

KADIN ALIMI YAPILACAK MI?

Bir diğer en önemli sorulardan bir tanesi Polis Özel Harekat PÖH alımında kadınlara kadronun ayrılıp ayrılmayacağı konusudur. Peki EGM PÖH alımında kadınlara kadro verilecek mi? Bu konu hakkında bir paylaşım olmadı ancak 19. dönem PÖH alımında kadınlara kadro verilmediği için büyük ihtimal ile bu PÖH alımında kadınlara kadronun verilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 13:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
erdal
erdal - 5 yıl Önce

lise mezunlarınada sans verılmesını ıstıyoruz

Dilan
Dilan - 5 yıl Önce

BAYAN ALIMI LİSE ALIMI OLSUN KPSS ŞARTSIZ

Gizem
Gizem - 5 yıl Önce

ALLAH İÇİN LİSE ALIMI BAYAN ALIMI OLSUN YALVARIYORUM KPSS ŞARTSIZ OLSUN

GÖKMEN
GÖKMEN - 5 yıl Önce

İşAllah 19 dönemle ayni olur kpss şartsız askerlik şartsız lise mezunu olur bayan arkadaşlarımiza da kadro verilir işAllah Amin

Özlem
Özlem - 5 yıl Önce

Tabikide bayanlara kadro verilsin

İbrahim  halil
İbrahim halil - 5 yıl Önce

Vatani korumanın cinsiyeti yoktur bence

TARIK
TARIK - 5 yıl Önce

Lise mezunu alımların devam etmesini istiyoruz kpss Askerlik şartsız olsun bayan kardeşlerimize kadro ayrılmasıni istiyoruz polis özel harekat gönüllülük işidir herkez pöh olamaz ben canimi vermeye hazırım vatanim için bu gün pöh olum afrıne göndersinler seve seve giderim ölüm bizim için vuslattır TÜRK OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM VATANİMA GÖZ DİKEN İTLERİN GÖZÜNÜ CIKARMAYA HAZIRIM

Müslüm
Müslüm - 5 yıl Önce

Nolur artık biyetkili çıkıp açıklama yapsın rica ediyoruz sesimizi iletin lütfen