2018 Seçim Sandık Görevlisi Ücreti Ne Kadar?

2018 milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görev alan seçim sandık görevlileri ne kadar ücret alacak? Seçim sandık görevli ücretleri ne zaman ödenir? 27. dönem milletvekili ve cumhurbaşkanlığı sandık görevlilerinin merak ettiği soruların cevapları haberimizde..

2018 Seçim Sandık Görevlisi Ücreti Ne Kadar?

27. dönem Milletvekili ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yaklaşık 56 milyon seçmen oy kullandı. Seçimlerde liderlerde sandık başında oy kullandılar. Seçimde sandık görevlileri için 180 bin 56 sandıkta bir başkan, bir memur görevlisi ile partilerin görevlendirildiği müşahitler görev aldı. 24 Haziran seçimlerinde 17:00 saatinden itibaren sandıklarda oy kullanma işlemleri tamamlanacak. Peki 180 bin sandıkta görev alan sandık başkanı ile sandık memur görevlisi ne kadar ücret alacak? Alacağı ücret ne zaman ödenecek?

SANDIK GÖREVLİSİ ÜCRETLERİ NE KADAR?

24 Haziran sandık görevlilerin sandık başkanı ile üye görevlilerin ne kadar ücret alacağı belli oldu. YSK daha önce açıkladığı ücret tarifesine göre belirlenen ücretler şöyle;

Sandık kurulları;

Başkan: 102 Tl
Üye: 93 Tl
Bina sorumlusu: 102 Tl

Günlük Ücretler;

Başkan ve üye: 217 Tl
Siyasi parti temsilcileri 108 Tl
İkinci derece sorumlu şube müdürü, BİM Müdürü görevlileri: 104 Tl
Şef çözümleyici, Programcı olarak görev alan 3. derece sorumlular 102 Tl
VHKİ, Memur olarak görev alan 4. derece sorumlular ise 99 Tl ücret ödenecek.

SANDIK GÖREVLİSİ ÜCRETLERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Sandık görevlisi ücretleri İl seçim kurulu başkanlığı tarafından Ziraat Bankası Şubeleri aracılığı ile yapılacak. Ödemeler 14 Aralık 2018 tarihine kadar ödenecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
murtaza
murtaza - 4 yıl Önce

malın iyisi 6 ayda gelirmiş