2018 PÖH ve JÖH Alımları Ne Zaman Yapılacak? Son Gelişmeler!

jandarma Genel Komutanlığına JÖH alımları ile Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerinde PÖH alımları için adaylar ilanların ne zaman açıklanacağını lise mezunu jandarma özel harekat alımı 10 bin polis özel harekat alımı son gelişmeleri aktarıyoruz.

2018 PÖH ve JÖH Alımları Ne Zaman Yapılacak? Son Gelişmeler!

Yüzbinlerce aday Jandarma Özel Harekat JÖH, Polis Özel Harekat PÖH alımları için ilanların yayımlanmasını beklemekte.

Bilindiği gibi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz aylarda katılmış olduğu bir toplantıda personel eksikliğinin giderilmesi için çok sayıda pöh ve jöh alımlarının yapılacağını belirtmişti. Yapılan açıklamaların ardından ilanların açıklanmasını bekleyen adaylar müjdeli haberin verilmesini ve alımların yapılmasını beklemekteler.

2018 JÖH ALIMLARI;

Bilindiği gibi JÖH alımları için yaş şartında 27 yaşını doldurmamış adaylar başvuru yapabiliyor. Bununla birlikte lise mezunu olmak, silahla görev yapmaya engeli bulunmamak, sağlık şartlarının görevini sürdürmeye engel olmaması gibi başvuru şartlarıda yer almakta. Adaylar askerliğinin bitimine 6 ay kala başvuru yapmalarının ardından JÖH eğitimlerinin tamamlanmaları ile bu meslekte görev alabildikleri gibi jandarma Genel Komutanlığının açıkladığı personel alım ilanlarına yapılan başvuruların ve kabul edilmelerinin ardından yapılacak eğitimlere katılarak da JÖH personeli olunabilmekte.

PÖH ALIM İLANI BEKLENİYOR!

Adayların yoğun ilgi gösterdiği diğer alımlardan olan Polis Özel Harekât alımlarında ise İçişleri Bakanlığının alım ilanını açıklanması beklenmekte. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığından gelecek olan ilanların ardından 10 bin civarında Alımlarda kadın pöh alımı da beklenmekte.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 12:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 3 yıl Önce

Ya 1 kilo 1 cm ile elenmek var bu kadar saçma bir kural daha görmedim polis ve asker teşkilatlarında 130 140 kiloluk gözlüklü yuzunde yara et beni o kadar fiziki yetersiz personel çarkı bunları gördükçe hem kendime hem gençlere aciyorum inanın bu teşkilatta bu şekil görev yapanların ya emekliliğe yada başka kurumlara aktarılması lazım ???????????????? adamlara 100 MT koşu yaptiramazsin yada nokta ateşi yakın gözlüğü takan var .

Yaman
Yaman @Kadir - 2 yıl Önce

haklısınız Kadir bey herşey torpil olmuş işte

Mustafa akgün
Mustafa akgün - 3 yıl Önce

Selamün aleyküm arkadaşlar ben jöh özel harekat olmak için nereye başvuru yapabilirim

bayan jöh
bayan jöh @Mustafa akgün - 3 yıl Önce

jandarmanın sitesini takip ederek

Samet
Samet - 3 yıl Önce

Artık alım olsun be dalga geçmeyin insanlarla hayalleriyle oynamayın...

bayram
bayram - 3 yıl Önce

1999 doğumluyum jöh a girebilirmiyim

Fidan
Fidan - 3 yıl Önce

Lise mezunu baban polis alınsın

Bilal
Bilal - 3 yıl Önce

Slm ortaöğretim katılma hakkı varmı

SAdık
SAdık - 3 yıl Önce

30 yaş üstü olmasını talep ediyorum

seda karahan
seda karahan - 3 yıl Önce

pöh lise mezunu bayan alımı başlasın artık .

Edaasena
Edaasena @seda karahan - 3 yıl Önce

Bayan alımı olacak mi ?