2018 PMYO Eğitimleri Başlama Tarihi Netleşti Mi?

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) öğrenci alımında TYT baraj puanı netleşti mi? Peki 2018 PMYO eğitimleri ne zaman başlayacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

2018 PMYO Eğitimleri Başlama Tarihi Netleşti Mi?

PMYO'lara 2018 yılında toplam 2 bin 500 kişinin alımı yapılacak. 2 yıllık eğitimin ardından polis memuru olarak Türkiye'nin çeşitli yerlerinde göreve başlayacak olan polis alımlarının ne zaman yapılacağına dair duyuru bekleniyor. Adaylar başvuru kılavuzunu, kılavuzun ne zaman yayımlanacağını, başvurular ve mülakatların ne zaman yapılacağını bekliyor. Peki başvurular ile ilgili bir açıklama yapıldı mı? Baraj puanı belli oldu mu?

İŞTE DETAYLAR

Geçtiğimiz sene Polis Meslek Yüksek Okullarına 2500 alım yapılmıştı. Geçtiğimiz sene ise eğitimlere 9 Eylül tarihinde başlanmıştı. Bu sene sınav sistemi değişti ve Polis Meslek Yüksek Okullarına alımlar Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) üzerinden yapılacak ve Temel Yeterlilik sınavı sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak. Polis Meslek Yüksek Okulları başvurularının da 31 Temmuz 2018'den sonra yapılması bekleniyor. Sürecin hızlı bir şekilde yapılması ile PMYO eğitimlerine Eylül ayında başlanacak. Adayların Polis Meslek Yüksek okullarına başvuruda bulunabilmek için Temel Yeterlilik Sınavında belirlenen baraj puanını aşmaları gerekiyor ancak henüz bir baraj puanı belirlenmiş ve açıklanmış değil. Polis Meslek Yüksek Okulu kılavuzu açıklandığında baraj puanı da açıklanmış olacak. Polis Meslek Yüksek Okulu Kılavuzunun da önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yağmur Can
Yağmur Can - 4 yıl Önce

Ben 17 yaşındayım seneye ilk dönem açıktan okuduğum için okulu erken bitirip polisliğe başvuru yapacağım boyum 1.62 kilom 58 inşAllah olurum