2017/1 Merkezi Yerleştirme Atamasında Kaç Memur Ataması Yapılacak

23 Haziran 2017 tarihinde ÖSYM aracılığı ile yapılması beklenen 2017/1 merkezi yerleştirme de kaç memur ataması yapılacak?

2017/1 Merkezi Yerleştirme Atamasında Kaç Memur Ataması Yapılacak
Bilindiği üzere her sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yılda iki kere olmak üzere merkezi yerleştirme ataması gerçekleştirilmektedir. Atama yapacak olan kurumlar kadrolarını Devlet Personel Başkanlığına göndermekte ve DPB'de kadroları ÖSYM'ye göndermektedir.

ÖSYM'de toplanan kadrolara nitelik kodları verilmekte ve merkezi yerleştirme ataması için başvurular başlamaktadır. Bu senenin ilk merkezi yerleştirme ataması olan 2017/1 merkezi yerleştirme atamasının 23 Haziran 2017 tarihinde başlayıp 3 Temmuz 2017 tarihinde sona ermesi bekleniyor. Peki kaç kişilik alım yapılacak belli mi?

5 BİN KADRO İLAN EDİLDİ

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile bütçeye göre 5 bin kişilik kadronun kurumlara göre sayısı duyurulmuştu. İlk sayılar Mart ayında ilan edilirken bu atamaya ilave olarak dün 4 bin kişiye yakın bir liste daha yayımlandı. 2017 yılı için 5 bin kişilik atama düşünülebiliyor ancak bu alımların tamamı 2017/1 merkezi yerleştirme atamasında olmayabilir.

İLK ATAMADA SAYI DÜŞÜK OLABİLİR

Geçtiğimiz sene 2016/3 atamasında 2 bin kişilik bir alım yapılmıştı. Bu senenin 2017/1 merkezi yerleştirme ataması olan senenin ilk memur atamasında da yine 2 - 3 bin kişi civarı bir atama yapılması bekleniyor. Henüz atama için resmi bir sayı verilmedi ancak 5 bin kişilik ilan edilen kadroların iki merkezi atamaya bölünerek yapılması planlanacaktır.

TÜM MEMUR ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

Lise mezunları boşu boşuna sınava da girmesin tercihte yapmasın.zaten atama yapmiyorlar.bosu boşuna paranızı umutlanipta belki atanirim diye harcamasin.ins hayırlısı olsun