2017 Yılında 7 Bin Bekçi Alınacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 bin bekçi alımı yapılacağını müjdelemişti. Peki alımlar ne zaman yapılacak.

2017 Yılında 7 Bin Bekçi Alınacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak
Bilindiği üzere iç güvenliğin sağlanabilmesi için polis ve askeri ilanlar yayıma çıktığı gibi yine kamuya eskiden var olan bekçi pozisyonu tekrar getirildi ve bekçi sayısı artırılmaya çalışılmaktadır. Kamuda şu anda 5 binden fazla bekçi olduğu bilinmektedir.

Bekçi alımlarına yoğun ilgi olması ve bekçi alımlarının gerekli olduğunun düşünülmesinden dolayı aralıklarla alım ilanları yayımlanmaktadır. Alım ilanları genel olarak il valilik siteleri ya da Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır. Yine geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bekçi alımına ilişkin açıklama yapmıştı.

TALİMAT VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasınad 7 bin bekçi alımına ilişkin gerekli talimatlarını verdiğini belirterek 6 farklı il için toplam 7 bin kişilik bekçi alımının yapılacağını duyurmuştu. Peki alım ilanı ne zaman yayımlanacak.

BU AY İLAN YAYIMLANIR MI

Nisan ayına girilmesi ile birlikte kamu kurumları sıklıkla alım ilanı yayımladı. Nisan ayının ilk haftasını bitirmemize saatler kala onlarca farklı kamu kurumunda binlerce kişilik personel alımı ilanı yayımlanmış durumdadır.

Nisan ayı oldukça hareketli geçtiği ve geçeceği bilindiğinden dolayı 7 bin kişilik bekçi alımının ilk aşamasının İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay illeri için yapılması ve yine aralıklar ile aynı iller için 2017 yılında toplam 7 bin kişilik bekçi alımı yapılması beklenmektedir. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
eyüp taşın
eyüp taşın - 3 yıl Önce

hayalımde bekçi ya da polıs olmak vardır d.bakır lise mezunu kaldırılsın lütfen bılgı verırsenız sevınırım 0531 778 33 41 benı ara d.bakır olur mu

cemal
cemal - 3 yıl Önce

yaş sınırılması 33 olacakmı

Cemil
Cemil - 3 yıl Önce

İstanbul için bir alım yapıldı Yen'i bir alım olur mu cevap verirseniz sevinirim teşekkürler

ziya düğeroğlu
ziya düğeroğlu - 3 yıl Önce

30 yas altıyım lise mezunuyum ankarada ikametkah ediyorum alım ne zaman olacak haber verirseniz sevinirim

kadim öztürk
kadim öztürk - 3 yıl Önce

selamun eleküm ankara Keçiören atapark da belediye bekçisi olmak için benide ararsanız sevinirim 0536 256 29 63