2017 Yılında 30 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

2017 yılı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığının kendi bünyelerinde istidam etmek üzere 30 bin öğretmen alımı yapması bekleniyor.

2017 Yılında 30 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak
2017 yılına ait plan ve bütçeler ile ilgili görüşmeler geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisinde bakan ve milletvekillerinin açıklamaları ile düzenlendi. 2017 yılında toplam kaç memur alımı yapılacak şeklinde aramalar yapılırken sonunda net rakam belli oldu ve toplam 60 bin personel alımı yapılması bekleniyor. Sağlık Bakanlığının 10 bin personel alımı yapacağı dün ki açıklama ile öğrenilmişti. Yine en çok alımların bir tanesini Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılması beklenmekteydi ve gelen açıklama ile bu haberde doğrulanmış oldu. MEB'in 2017 yılı içerisinde 30 bin atama yapması bekleniyor.

Sayı Artabilir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılında memur alımı hakkında açıklamalar yapmaya devam etmekte olup Milli Eğitim Bakanlığının 30 bin öğretmen ataması yapacağını bilgilendirmesi ile öğretmen adayları büyük sevinç yaşadı.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamalarına göre 30 bin öğretmen atamasının Milli Eğitim Bakanlığına yapılması ile birlikte en çok alımların İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı kadrosuna yapılacağı duyuruldu. Yine bu alımlar için takvim planlanmasının yapılacağını duyuran bakan Maliye Bakanlığına gerekli konu hakkında vize verileceğini söyledi. 2017 yılında en az 60 bin memur alımı yapılması beklenmekte olup bu sayının daha da artabileceği yönünde yorumlar yapılmaya devam ediyor. Terör mensupları ve yandaşların görevden ihraç edilmesi ile sayının daha da artacağı tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
NECİP FAZIL
NECİP FAZIL - 5 yıl Önce

Madem edebiyat öğretmeni ihtiyacı yoktu; neden açık öğretimde edebiyat bölümü açılarak 17 bin olan mezun sayısının 46 bine çıkmasına sebep olundu. (En çok mezun 46 binle şuan edebiyatta) .Böylece edebiyat mezunun atanması Kaf dağının ardındaki elma oldu, ulaşabilene aşk olsun. Burada söz konusu olan durum mezun sayısı ile öğretmen atamalarındaki kontenjan arasındaki uçurumdur.Böylesine önemli bir bölümün eğitim ve atamasının hesap edilmemiş olması,Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının mağdur edilmesi büyük bir talihsizliktir.

Fen ve Teknoloji
Fen ve Teknoloji - 5 yıl Önce

Şubat ayında en az 40 000 atama bekliyoruz. Adaletli ve ayrım yapılmadan atama istiyorz.

EDEBLİ HOCA
EDEBLİ HOCA - 5 yıl Önce

450 bin Atama Bekleyen Öğretmen olması Rahmetli Erbakan’ın açıkladığı 7 Maddelik Haim Naum Doktrini’nin ilk 3 maddesini akla getiriyor:
1 – Türkiye’de işsizliği arttıracaksınız
2 – İnsanları aç bırakacaksınız
3 – Borca esir edeceksiniz
İnşAllah bu konuda Erbakan Hoca da biz de yanılıyoruzdur.