2015 Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Ramazan Bayramı için kısa bir süre kaldı. 2015 Ramazan Bayramı’nın Cuma gününe denk gelmesi ve 3 gün sürecek olması bayramda tatil planları yapanları da hayal kırıklığına uğrattı. İşte bayram tatili kaç gün olacak sorusunun cevabı….

2015 Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

2015 Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Bayram Tatilinin kısa olmasından şikayetçi olan memur ve çalışanlar için müjde Başbakanlık’tan geldi. Başbakanlık yazılı bir açıklama yaptı ve Perşembe gününün de tatil olduğunu belirtti. İşte ayrıntılar…

''Başbakan Ahmet Davutoğlu 16 Temmuz Perşembe günü Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanların yarım gün izinli sayılmasını ilişkin yazıyı imzalamıştır. Buna göre, gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, Ramazan Bayramı'nın arifesi 16 Temmuz 2015 Perşembe günü idari izinli sayılacaktır. Yazı ilgili kurumlara gönderilmiştir."

Bu açıklamanın ardından memur ve çalışanların yüzü güldü. Ramazan Bayramı tatilinin 4 güne çıkması nedeni ile bir çok kişi yakın yerlere tatile gitme planlarını yeniden hayata geçirdi. Ancak bilet alma işini son güne bırakanlar kötü bir sürprizle karşı karşıya kalabilir. Çünkü henüz bayrama 1 hafta varken otobüs firmalarında biletler tükendi. Bu nedenle eğer ek sefer açılmazsa bir çok kişi bayramda seyahat edemeyecek. Ancak her yıl yaşanan bu sıkıntıya otobüs firmaları ek severler ile çözüm üretiyor. Bu yıl da yine aynı şekilde firmaların ek sefer açması bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE