20 Yaş Alt Kamu ve Özelde Çalışanlar İçin Yeni Genelge! Muaf Tutulacak!

Sokağa çıkma yasağı uygulanan 20 yaş altında olup kamuda yada özel sektörde çalışanlar için yeni bir genelge açıklandı. Buna göre bu kişilere sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

20 Yaş Alt Kamu ve Özelde Çalışanlar İçin Yeni Genelge! Muaf Tutulacak!

İçişleri Bakanlığından açıklanan Valiliklere gönderilen genelgeye göre 20 yaş altında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında bir değişiklik yapıldı. Koronvirüs ile mücadele kapsamında 4 Nisan 2020 tarihi gece 00:00'dan itibaren 01 Ocak 2020 ve sonrası doğumlulara uygulanacak olan geçici süreli tedbirde çalışanlara muaf olacağı bir düzenleme yapıldı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA;

18 yaşını doldurmuş olan ve 20 yaşından küçük olanlar kamu ya da özel sektörde yada mevsimlik işçi olarak çalışan tarım işçilerinin bu yasak kapsamında muaf tutulacağı ifade edildi. Çalışanların bu durumlarını ispat etmeleri gerekli olacak. Bunun için sgk kayıt belgesi ile belgelemeleri istenilecek. Ayrıca 3 Nisan tarihli genelgeye göre büyükşehirlerden 30 il ve Zonguldak iline girişler kapatılmıştı.

31 ŞEHRE GİRİŞ ÇIKIŞLARDA;

20 yaş altı ve 18 yaş üstü bu çalışanlar için şehirler arası kısıtlamalardan da muaf tutulacağı ifade edildi Bunun içinde istisna kapsamında bulunduğunu ispat edecek belgesi yanlarında bulundurmaları ve denetimde ibraz etmeleri gerekli olacak.

YORUM EKLE