20 Ocak 2020 Pazartesi Ankara İstanbul Hava Durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden 20 Ocak Pazartesi günü kar yağışı uyarısı geldi. haftanın ilk gününde Türkiye genelinde hava nasıl olacak? Kar yağışı beklenen iller hangileri işte deta

20 Ocak 2020 Pazartesi Ankara İstanbul Hava Durumu!

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Türkiye genelindeki hava durumu raporları belli oldu. 20 Ocak 2020 Pazartesi günü bazı illerde ve bölgelerde kar yağışı uyarısı geldi. Yeni haftanın ilk gününde Türkiye genelinde bölgelerde hava durumu nasıl olacak?  

20 OCAK HAVA DURUMU;

20 Ocak pazartesi gününden itibaren pek çok ilde kar ya da yağmur yağışı etkisini gösterecek. Özellikle Doğu Akdeniz, İç Anadolu kuzey ve doğu bölümleri, Doğu Anadolu bölgesinde Güneydoğu Anadolu bölgesinde Erzurum, Ağrı çevresinde yağışlı bir hava bekleniyor. Buna göre Karadeniz bölgesinde de yağışlı hava etkisi altında olacak. 

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar ise Marmara ve Akdeniz bölgelerinde 40 ile 70 km aralığında bekleniyor. 

İSTANBUL HAVA DURUMU;

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 19 Ocak günü saat 18:30 tarihli güncellenen hava tahmini raporlarına göre İstanbul ilinde pazartesi gününde hava sıcaklıkları 6-7 derece arasında olacak. Hava yağmurlu gözükmekte. Yağış İstanbul dışında Kırıkkale, Çanakkale, Sakarya, Zonguldak, Karabük, Bartın, Düzce illerinde de olacak. Bolu ilinde Kar yağışı bekleniyor. İstanbul ilinde en düşük 4 ile 7 derece arasında olacak. Salı günü ve çarşamba günleri hava sıcaklıkları daha da artmaya devam edecek. 

ANKARA HAVA DURUMU;

Başkent Ankara'da hava durumu raporları belli oldu. Buna göre meteoroloji Genel Müdürlüğü buzlanmalara ve don olaylarına göre vatandaşları uyarıyor. Ankara ilinde güneşsiz bir hava olacak. En düşük sıcaklık -4 derece olacak En yüksek sıcaklık ise 2 derece olacak. 21 Ocak salı günü ise -2 derece ile 2 derece aralığında hava gözükmektedir. 

YORUM EKLE