20. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alınıyor! Başvuru Tarihleri Ne Zaman? Belli Oldu Mu

Polis Akademisi Başkanlığı 20. dönem 10 bin polis alımı ilanı yayımlandı. Peki başvuru tarihleri belli oldu mu? Başvuru tarihleri ne zaman.

20. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alınıyor! Başvuru Tarihleri Ne Zaman? Belli Oldu Mu
Bugün öğle saatleri itibari ile Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna 10 bin polis alımı ilanını yayımladı. Yayımlanan ilan incelendiğinde 9 bin erkek ve bin kadın polis alımı yapılacağı görülmektedir. Bilindiği üzere bu alımların müjdesini geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vermişti ve ilan hazırlık aşamasında demişti.

Alım ilanının yayımlanması ile sonunda adaylara müjdeli haber verildi ve 20. dönem POMEM alımı ilanı kamuoyuna duyuruldu. Peki alım ilanı için müracaatlar ne zaman yapılacak?

BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU MU

Polis Akademisi Başkanlığı 20. dönem POMEM polis alımı ilanını duyurdu. Peki alım için başvuru tarihleri ne zaman? Başvuru tarihleri belli oldu mu?
Polis Akademisi Başkanlığı tüm şartları ve detayları duyurdu ancak başvuru tarihlerini henüz açıklamadı. Yakın zamanda yine Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile 10 bin polis alımına ilişkin başvuru tarihlerinin kamuoyuna duyurulacağı belirtildi.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLECEK

Başvuru tarihleri henüz belli olmasa da 10 bin polis alımı ilanına kimler müracaat edebilecek. Detaylar belli oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Lisans Mezunu olmak
2015 ve 2016 KPSS'den P3 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmak
30 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)
Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak
Emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için KPSS P3 puan türünden 48 ve üzeri puan almış olmak
Sağlık sorunu olmamak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlara adayların sahip olması gerekmekte olup 10 bin polis alımın da bu şartlar aranmaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mediha
Mediha - 3 yıl Önce

Lütfen yaş sınırını 35 e yükseltin, atanamamis öğretmenler için

mustafa ilbeyi
mustafa ilbeyi - 3 yıl Önce

neden lisans mezunu?? lütfen lise mezunu getirin yazık be valla yazık..

mustafa ilbeyi
mustafa ilbeyi - 3 yıl Önce

madem lisans alıyorsunuz lise almıyorsunuz, o zaman ortaa ögretim kpss sistemini kapatınn madem aalmıyorsunuz yazık günah ne diye sınavına sokuyorsunuz bizlerii... onda insan zaten ne güçlükle kalıyor sınav paraası yatırıyor ama devlet şans vermiyor.. madem adaletten bahsediyorsunuz o zaman lise mezununa indirin mülakatta kim iyise o gecsin kardeşim..hakkıyla..orta ögretim sınavdan 80 90 da olsan bi önemi olmuyor cunku bostasın..yazıkk

nuri
nuri - 3 yıl Önce

tuh be yıne basvuramıyoz Allah belanızı versın yas bı turlu ayarlayamadınız bu mıllet bosuna lısans bıtırıyo yazık gunah

Salih
Salih - 3 yıl Önce

Kps p3 59.9 basvurabilirmiyim

bulut
bulut - 3 yıl Önce

ygs le almıyormu?