20. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvurular Nasıl Yapılır? Polis Akademisi Başkanlığı

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesinden yayımlanan ilan ile 20. dönem POMEM 10 bin polis laımı yapılacağı öğrenildi. Peki başvurular nasıl yapılır?

20. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvurular Nasıl Yapılır? Polis Akademisi Başkanlığı
Geçtiğimiz gün Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yapılan duyuru da 20. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 10 bin polis alımı yapılacağı belirtildi. Bilindiği üzere 9 bin erkek ve bin kadın polis alımı yapılıyor.

Müracaatlar 3 Nisan 2017 tarihinde başladı ve adayların 14 Nisan 2017 tarihine kadar müracaat etmesi gerekmektedir. Polis Akademisi Başkanlığı sitesinde başvuruların nasıl yapılacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Peki 20. dönem POMEM 10 bin polis alımına lisans mezunu adaylar nasıl başvuru yapabilir.

POLİS ALIMI BAŞVURULARI

20. dönem POMEM 10 bin polis alımına müracaat edecek olan adayların lisans mezunu olması ve KPSS P3 puan türünden 60 ve üzeri almış olması gerekmektedir. Müracaat edecek olan adayın;

//www.pa.edu.tr

Yukarıda belirtilmiş olan Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesine e-devlet üzerinden giriş yapması gerekmektedir. E-devlet üzerinden Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesine giriş yapan adaylar ön başvurularını internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Tüm başvurular e-devlet internet üzerinden yapılmakta olup hiçbir şekilde şahsen, posta ya da kargo yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesine e-devlet sitesi üzerinden giriş yapması ve buradan müracaatlarını online olarak gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merve
Merve - 3 yıl Önce

Ya neden lise mezunları bayanlara fırsat sunmuyorsunuz bizde işsiziz bizede yazık bizide alın polisliğe yeter artık ne yapıcağımızı bilemiyoruz bizde bu vatanın evlatlarıyız????????????

merve
merve @Merve - 3 yıl Önce

teşekkür ederim merve özben ileti için,Yaş sorunu var o yüzden

merve özben
merve özben @Merve - 3 yıl Önce

polis meslek yüksek okulunun sınavına girip polis olabilirsin başvuru için ygs puanı yetiyor

mağdur
mağdur - 3 yıl Önce

2017 sınavını beklemeden alım oldu ya elinde puanı olmayanlar ne yapsın ya benim gibi puanı 59.5 olanlar ne yapsın madem sınav beklenmedi bari baraj puanı 50 olsun.yada 2017 alımları için 2017 sınavı beklensin bir ay kaldı zaten.haksizlik yapılıyor başkalarına iki defa şans veriliyor .Kimseyi mağdur etmemek lazım.

derya erden
derya erden @mağdur - 3 yıl Önce

lisans okuduk diye o kadar konuşup duruyosunuz.Biz de okuduk puanımız yüksek neden puan düşürülsün ya da puan kalksın anlamıyorum.Koca bir yıl evden çıkmayıp inek gibi çalışalım ,siz gezip tozup yata yata bi puanı alamayın.Valla kusura bakma da puan kalkarsa,(kalkmaz inş)önlisans ve lise de başvuru hakkı elde etsin daha iyi.Lisansı okullar da yata yata okuyan da var,alın teriyle geçen de var.haksızlık olmaz hiç olmazsa...!

gökhan
gökhan - 3 yıl Önce

sınav ücreti neden belirtilmemiş

mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

son sınıf lisans öğrencisiyim başvuru yapabilirmiyim acaba?

veyso
veyso - 3 yıl Önce

başvuru yapmak ıcn gerken seyler neler bırı soylermı bennımkı bı turlu olmuyor

Bbbb
Bbbb - 3 yıl Önce

Sahsen basvurular ne zaman nereye olacak on basvurumu yaptim bekliyorum tarihi aciklansin artik