20. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alım Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

20. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi 10 bin polis alımı başvuruları tamamlandı. Sonuçları ne zaman açıklanacak?

20. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alım Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve kamuoyuna duyurulan ilan ile Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 20. dönem kapsamında toplam 10 bin kişilik polis alımı yapılacağı kamuoyuna duyurulmuştu.

4 Nisan 201 7 tarihinde başlayan başvurular 14 Nisan 2017 tarihinde sona erecekti ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bilindiği üzere başvuruların yetersiz olduğunu duyararak gerekli talimatları verdiğini duyurmuştu. Bunun üzerine başvuru süresi 14 Nisan'dan 28 Nisan 2017'ye çekildi ve adaylar bu tarihe kadar başvurularını gerçekleştirdi. Başvuruların sona ermesi ile adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK

20. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi başvuruları 28 Nisan 2017 tarihinde sona erdi. Adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Şu an için POMEM polis alımı sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı net olarak belli değil ancak geçmiş POMEM polis alımlarına oran ile alımların genel olarak bir ay da sonuçlandığı görülmektedir.

Buna göre geçmiş dönem POMEM polis alımlarına oran ile 20. dönem 10 bin polis alımının da ortalama Mayıs ayının sonlarına doğru açıklanması beklenmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğünden ya da Polis Akademisi Başkanlığından 20. dönem POMEM polis alımlarının açıklanması ile konu hakkında İşinOlsa aracılığı ile sizleri bilgilendireceğiz.

POLİS HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
POLİS MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir ilpeşin
kadir ilpeşin - 4 yıl Önce

daha önceki bayan polis alımı kaç puanda tamamlandı.ortalama puan 80 inermi.

ZEP
ZEP @kadir ilpeşin - 4 yıl Önce

88,45 KAPATMIŞ

SIRADAKİ HABER