2 Bin 500 Polis Alımına Önlisans Mezunları Başvuru Yapabilir Mi?

Lise mezunu 2 bin 500 polis alımı ilanı yayımlandı. Peki önlisans mezunu ya da lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek mi?

2 Bin 500 Polis Alımına Önlisans Mezunları Başvuru Yapabilir Mi?
Emniyet Genel Müdürlüğünün Polis Meslek Yüksek Okulu kapsamında toplam 2 bin 500 kişilik polis alımı yapması bekleniyordu ve ilan ne zaman yayımlanacak diye adaylar meraklı şekilde beklerken sonunda müjdeli haber geldi ve ilan yayımlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilan doğrultusun da lise mezunu toplam 2 bin 500 kişilik polis alımı yapılacağı duyuruldu. Önlisans mezunu adayların büyük tepkisini çeken bu ilana adaylar başvuru yapabilecek mi? Yoksa sadece lise mezunları mı başvuru yapabilecek.

Önlisans Mezunları Başvurabilir Mi?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru da 2 bin 500 kişilik kadın ve erkek polis alımı yapılacağı duyuruldu. Aranan şartlar incelendiğinde adayın lise mezunu ya da lise 4. sınıf öğrencisi olması gerektiği belirtildi.

Aranan şartlar ibaresinde en az lise mezunu yazısı bulunmadığı ve lise mezunu şartı koşulduğu için Polis Meslek Yüksek Okulu alımlarına başvuruları ancak lise mezunları ya da lise son sınıf öğrencileri yapabilecek. Yani önlisans mezunu adaylar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yakın zamanda yapılacak olan 2 bin 500 kişilik polis alımına müracaat edemeyecektir.

2 BİN 500 POLİS ALIM İLANI İÇİN TIKLAYINIZ
POLİS MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
celıl
celıl - 5 yıl Önce

zaten onlısans mezunları neye basvura bılmıs kı ya yaşa takılıyor yada diplomaya ya önlisans mezunlarını kaldırılsın yada bır alıma gerceklestırın

ayşe gül
ayşe gül - 5 yıl Önce

çok teşekkür ederiz yine önlisanslara şans vermediğiniz için biz neyiz burda ya bu vatanın evlatları değil mi önlisanslar lise mezunu aldınız Lisans mezunu aldınız bi PÖH de önlisanslara yer verdiniz ondada bayan alımı yapmadınız ne yapmamız gerekiyor ADALET NERDE..!

Erdal
Erdal - 4 yıl Önce

Artık önlisans mezunları içinde polis alımları olmalı kaç zamandır bekliyoruz

kamil
kamil - 5 yıl Önce

önlisanslar da bu ülkede zaman verdi para verdi. en azından lise mezunlarından once bıze hak verilebilirdi. yaş da yükseltilsin polislik ve pöh de. 1 yıldır bunu bekliyoruz... lütfen

ebru
ebru - 5 yıl Önce

hayır yani mantık izin vermiyor lıse mezunu basvruyor da ön lisans nasıl basvuramıyo !!!

ayşe
ayşe - 4 yıl Önce

ön lisans alım olmalı.

nedim
nedim - 5 yıl Önce

lisans olan pöh alımı dahi en az lise mezun dahilin de başvuru kabul etti.burada da hala yaş sıkıntısı.lütfen artık birşeyler yapılsın

gençlik
gençlik - 5 yıl Önce

sanki pöh alımlarında şart aradinizda onları alırken de sadece lise mezunu şartı koydunuz bu sınav için de sadece lise mezunu ve lise sonda okuyanlar için olsun bir seferliğine olmaz mıııııııııı