2 Bin 500 Polis Alımı YGS Şartı Kaldırılsın İsteniyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında 2 bin 500 lise mezunu polis alımı yapacaklarını duyurdu. Alımın PMYO kapsamında yapılacağı ve YGS baraj puan şartı aranacağı tahmin ediliyor.

2 Bin 500 Polis Alımı YGS Şartı Kaldırılsın İsteniyor
Bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçları doğrultusunda polis alımları gerçekleştirilmeye devam ediyor. Üniversite mezunu 20. dönem POMEM 10 bin polis alımı başvuru süreci devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında 2 bin 500 lise mezunu polis alımı yapacaklarını müjdeledi.

Bilindiği üzere lise mezunu polis alımları Polis Meslek Yüksek Okulu için yapılmaktadır ve bu sene ki yapılacak olan lise mezunu polis alımının da PMYO kapsamında olması bekleniyor. PMYO şartlarında YGS puan şartı bulunmaktadır ancak YGS şartından dolayı çok sayıda aday başvuru yapamayacak.

YGS ŞARTININ KALDIRILMASI İSTENİYOR

Adaylar özellikle sosyal medya aracılığı ile kampanya yapmaya şimdiden başlamış olup 2 bin 500 polis alımında Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) şartının kaldırılması isteniyor. Buna göre YGS puan şartı aranacak ise yine baraj puanının 270 ve üzeri olması beklenmektedir. Ancak baraj puanı şartından dolayı pek çok aday PMYO polis alımına müracaat edemeyecek.

Adaylar başvuru yapabilmek ve başvuru sayılarının artması için Yükseköğretime Geçiş Sınavı şartının kaldırılmasını istiyor. Buna göre Polis Meslek Yüksek Okulu 2 bin 500 polis alımı ilanı yayımlandığında YGS puan şartı kaldırılırsa başvuru yapacak aday sayısının da buna göre artacağı tahmin ediliyor.

TÜM POLİS ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ
POLİS VE KOMİSER MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
VATAN SEVER
VATAN SEVER - 4 yıl Önce

SAYIN BAKANIM LÜTFEN 2500 POLİS ALIMINDA LÜTFEN YGS ŞARTI OLMASIN KPPS İLE ALIM OLSUN EN AZ 50 İLE

Seyhan
Seyhan - 4 yıl Önce

İnşaAllah kaldırılır da başvuru yapabiliriz bu sene son sansim cunki

yorgun
yorgun - 4 yıl Önce

Ygs sarti kaldirilsin lutfen. Valla bilsem sinava kesin girerdim

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

Arkadaş neden polis ve subay alımları yaşı hep 25 -28 yas arası 30-35 yaşindakilerin bu vatani savunmaya bi meslek sahibi olmaya evine ailesine bakmaya hakkı yokmu 30-35 yasindakiler çok mu yaşlı verilen görevi ve verilecek eğitimi anlayamazmi zaten emeklilik yaşına gelmiş hatta geçmiş çivi cakmis gibi o mevkilere meslekleri yapismis insanlar yuzunde bir sürü üniversite mezunu lise mezunu gecimiz işsiz ben 3 senedir is arıyom bulamıyom daha az para ile birden fazla kişinin yaptığı işi bir kişiye yaptirdikleri için üstelik hiçbir Türk şirketi kanunlara uygun olan 8 saat çalışma şartlarına uymuyor 12 saatten az çalışan sirket yok birtek yabancı şirketler 8 saat çalıştırıp güzel maaş verip is ve isvi güvenliğine uyuyor malesef Türk şirketlerini denetleyen yok denetlemeye gelende sirkete fabrikaya hiç girmeden güzel bi restorantta şirketi fabrikayı önce karnını sonra cebini doldurarak denetliyor

Gokjan
Gokjan - 4 yıl Önce

InşAllah ygs sarti kaldırılır

Sude
Sude - 4 yıl Önce

Lütfen ygs den en az 180 barajını geçenler alışın bari

ali
ali - 4 yıl Önce

liseler icinde yaş sınırı uzatılsın 33 olsun

Yunus Tok
Yunus Tok - 4 yıl Önce

Kusara bakmayın da 8-10 tane soru yapamayan kalın kafalılar da polis olmayıversin.


SIRADAKİ HABER