2 Bin 250 Zabıt Katibi Uygulamalı Klavye Mülakatı Ne Zaman Yapılacak? Detayları Nelerdir

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 2 bin 250 zabıt katibi alacak. Peki zabıt katibi kadrosu için uygulamalı klavye sınavı ne zaman yapılacak? Mülakat detayları nelerdir.

2 Bin 250 Zabıt Katibi Uygulamalı Klavye Mülakatı Ne Zaman Yapılacak? Detayları Nelerdir

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan zabıt katibi ve mübaşir alımı ilanı geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının duyurular bölümü aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu. Buna göre Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 2 bin 250 zabıt katibi kadrosu için başvuruları kabul etti.

Başvuruların sona ermesi ile adaylar 2 bin 250 zabıt katibi alımı başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, uygulamalı mülakat ve sözlü mülakatların ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

Adalet Bakanlığı başvuruları aldı ve incelemeler yapmaya başladı. Buna göre alımların 31 Ekim 2017 tarihine kadar kamuoyuna duyurulması beklenmektedir. Yapılacak olan duyuruya göre hangi adayların daktilo yani klavye sınavına gireceği öğrenilecektir.

KLAVYE SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanacak olan listedeki adaylar klavye sınavına tabii tutulacak. Toplam alınacak aday sayısının 20 katı mülakatlara çağrılacaktır. Klavye, daktilo uygulamalı mülakat sınavının 8 Kasım - 14 Kasım 2017 tarihlerinde yapılması bekleniyor. Adayların kendilerine verilecek 3 dakikalık süre içerisinde en az eksiksiz ve hatasız 90 kelimelik yazı yazması gerekiyor.

SÖZLÜ MÜLAKAT NE ZAMAN YAPILACAK

Adalet Bakanlığının klavye sınavından da başarı ile geçen adaylar sözlü mülakata girecektir. Sözlü mülakat ise 25 Kasım 2017 - 8 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 13:50

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammet
muhammet - 3 yıl Önce

katiplikte kimler nerelere başvurdu lütfen yazar misiniz? ben istanbul

Özge
Özge @muhammet - 3 yıl Önce

Erzurum'a başvurdum ve sıralamaya girdim. Uygulama sınavına gireceğim yani

muhammet
muhammet - 3 yıl Önce

katiplikte kimler nerelere başvurdu lütfen yazar misiniz ben istanbul

muhammet
muhammet - 3 yıl Önce

katiplikte kimler nerelere başvurdu lütfen yazar misiniz? ben istanbul

Özlem
Özlem - 2 yıl Önce

Neden torpille sürekli mülakatta eletiyorlar. Hayatım boyunca hep katip olmak istemişimdir. Benim kadar meslegi sorsanız severek yapacak çok az insan vardır. Ama sırf arkalarında sözü geçen insanlar var diye hakkı olmadığı halde mülakatta su gibi geçip kazanıyorlar. Sayın cumhurbaşkanımız lütfen mülakat kalksın ancak o zaman hak eden kazanır.