19. Dönem POMEM PÖH Alımı Mülakatları Ne Zaman Yapılacak?

19. dönem Polis Özel Harekat alımlarına toplam 285 bin aday başvurdu ve fiziki yeterlilik sınavları tamamlandı. Peki mülakat tarihleri ne zaman? Mülakatlar ne zaman yapılacak?

19. Dönem POMEM PÖH Alımı Mülakatları Ne Zaman Yapılacak?
Kanun Hükmünde Kararnamelerin çıkması ile Polis Özel Harekat alımları da hızlandı. POMEM 18. dönem öğrenci alımlarını yaptıktan bir ay sonra tekrar yeni başvurular kabul edilmeye başlandı. Bu alımlarda adayların en az lise mezunu olması istendi ve Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı kaldırıldığı gibi yaş şartı da yükseltildi. Askerlik şartının da olmaması ile Polis Özel Harekat alımına 285 bin aday başvuru yaptı.

Fiziki Yeterlilik Sınavları Tamamlandı

Türkiye'nin dört bir yanında yapılan fiziki yeterlilik sınavları tamamlandı. Gruplar halinde adayların girmiş olduğu parkurda başvuru yapanların çok büyük bir bölümünün elendiği gözlemlendi.

Parkuru başarı ile geçen Polis Özel Harekat adayları ise mülakat tarihlerinin ne zaman yapılacağını bekliyor. Peki 19. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Polis Özel Harekat alımı mülakatları ne zaman yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı Açıklama Yapmadı

Polis Özel Harekat alımı mülakat tarihlerinin belirlenmesi için Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile duyuru yapması ve mülakat tarihlerini belirlemesi gerekiyor.

Öte yandan Anayasa Mahkemesi'de milletvekillerinin imza toplayarak itiraz ettiği PÖH alımı KPSS şartının kaldırılması için görüşmelerini sürdürüyor. Şu an için mülakatların ne zaman yapılacağına dair net bir bilgi yok. Ancak önümüzde ki süreçte Polis Akademisi Başkanlığının fazla geç kalmadan mülakatlara başlaması gerektiği belirtilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fadime
Fadime - 5 yıl Önce

Ben lise okuyorum bu sene son senem ,18 yasindayim sinava bende girebilirmiyim

aliy
aliy - 5 yıl Önce

30 yasindayimmTürkiye için vatanim icin ölmeye hazırım dünyanin heryerin de bayragım icin Bende varım evet bekliyorum 5369709301.

Aliyy
Aliyy - 5 yıl Önce

30 yasinda meslek lisesi mezunuyum silahli güvenlik olarak calisiyorum.Türkiye icin vatanim icin can veririZ. Bir ölür Bin diriliriz.

halil
halil - 5 yıl Önce

Ben lise mezunuyum ama iki yıllık üniversite okuyorum bu dönem bitiyor eğer oluyorsa başvuru nerden yapıyoruz yaşim 23

Zehra
Zehra - 5 yıl Önce

Yaşım 18 ..Ne zaman başvuru yapacağım?