19. DÖNEM POMEM 10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Adresi

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığının alacağı 10 bin PÖH alımı 2 Kasım 2016 tarihi ile başladı. İşte başvuru adresi.

19. DÖNEM POMEM 10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Adresi
Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Meslek Eğitim Merkezlerince 19. dönem için alınacak ve Polis Özel Harekat olarak yetiştirilecek olan 10 bin erkek aday başvuruları başladı. Ekim ayında başvuruların başlaması beklenirken sistemsel sıkıntılar nedeni ile başvurular 2 Kasım 2016 tarihine ertelendi. Başvurmak isteyen adaylar Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile başvuru yapabilmektedir.

Kimler Başvurabilir

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Özel Harekat olarak istihdam edecek olan 10 bin adayın bazı şartları yerine getirmiş olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmayan adaylar başvuru yapamazken adayın 28 yaşından gün almamış ve en az lise mezunu olması gerekiyor. Önlisans ile lisans mezunu adaylarda başvuru yapabilmektedir. KPSS şartı ile askerlik şartı tamamen kaldırıldı. Yine adayın boy - kilo orantısı olması ve sağlığının iyi olması gerekmektedir. Sicili temiz olmayan ya da maddeden tedavi görenlerde başvuru yapamaz.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Polis Meslek Eğitim Merkezi 19. Dönem 10 bin Polis Özel Harekat alımları başladı. Peki başvuru yapmak isteyen adaylar ne yapmalıdır? Öncelikle adayların aşağıda verilen linki takip etmesi gerekmektedir.

basvuru.pa.edu.tr

Bu link aracılığı ile başvurusunu yapan adaylar 75 liralık sınav ücretini de ödemesi gerekiyor. Bu ücreti ödemeyen adayların başvuruları kabul edilmemektedir. Başvuru yapan adaylar sözlü ve yazılı sınavlara tabii tutulacak ardından fiziki yeterlilik sınavları da yapılacaktır.

YORUM EKLE