19. Dönem 10 Bin PÖH Alımı İptal Mı Olacak?

POMEM 19. dönem Polis Özel Harekat alımı mülakat tarihleri hala belli olmadı ve Anayasa Mahkemesinde görüşmeler devam ediyor. Peki alımlar iptal mi olacak?

19. Dönem 10 Bin PÖH Alımı İptal Mı Olacak?
Geçtiğimiz sene Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile 18. dönem POMEM için 10 bin polis adayı alımı yapıldı ve alımda KPSS şartı arandığı gibi mezuniyet şartı lisans düzeyindeydi. Çıkan Kanun Hükmünde Kararnameler ile bir ay sonra 19. dönem'de en az lise mezunu ve KPSS şartı olmadan 10 bin Polis Özel Harekat alımı yapıldı.

Alıma büyük ilgi duyuldu ve toplam 285 bin adayın müracaat ettiği öğrenildi. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekillerinin belirttiği KPSS şartı kaldırılmaması itirazı ile yüzlerce imza toplandı ve Anayasa Mahkemesine müracaat edildi. Yapılan müracaat ile tekrar KPSS şartının getirilmesi gerektiği belirtildi.

Anayasa Mahkemesinde Görüşme Yapılıyor

Mülakat tarihlerinin hala belli olmadığı ve binlerce adayın beklediği açıklama henüz yapılmamışken Anayasa Mahkemesinde milletvekillerinin itirazı devam ediyor.

Milletvekillerinin toplamış olduğu itiraz imzası ile Polis Özel Harekat alımına tekrar Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı getirilmesi istenmekte ve belirlenmiş olan asgari puanın üzerinde puan almış olan adayların başvurularının kabul edilmesi istenmektedir.

Anayasa Mahkemesinden her türlü sonuç çıkabileceği için henüz Polis Özel Harekat alımı mülakat tarihleri belli olmadı. Polis Akademisi Başkanlığı AYM'nın PÖH alımı hakkında duyuru yapmasını bekliyor. Eğer AYM milletvekili imzalarını ve itirazlarını kabul eder KPSS şartını tekrar getirebilirse bundan sonra ki alımlar KPSS şartı ile yapılabileceği gibi bu alımlarında iptali istenebilir. Gelişmeleri sizlere aktaracağız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman çetin
Süleyman çetin - 5 yıl Önce

Bu milletvekilleri genclerin istikbaliyle oynuyo chp istiyo cocuklar anarşist vatan haini yetissin önlerini tikiyo

Furkan
Furkan - 5 yıl Önce

Neyi onaylayacak arkadaşım yüz binleri umutlandırdılar, on binler geçti etti masraf o bu ? , chp sadece hükümete değil milletede köstek oluyor. Yeter artık lan yeter

Kemal Gür
Kemal Gür - 5 yıl Önce

Anayasa mahkemesi yeter artık onaylayın çok beklettiniz.

Fırat TATAR
Fırat TATAR - 5 yıl Önce

Yazık ya o kadar vaktimize , emeğimize, umutlarımıza yazık. Umutlanıpta umutsuzluğa düşmek kadar kötü birşey yokmuş şu hayatta. İşsizlik gelecek korkusu ne kadar zormuş CHP 'li vekiller neyi amaçlıyor anlamış değilim.

Ilkernayki
Ilkernayki - 5 yıl Önce

Sözlü mülakat tarihleri açıklansın biz bu işe gönül verdik yarın bir gün dağa çıktığımızda kpss bizi kurtarmayacak saçma sapan işler yapıyorlar muhalefet partisi adı gibi herşeye muhalefet oluyor gençlerin önünü kapatmayın

ismail atay muş
ismail atay muş - 5 yıl Önce

chp artık herseye muhalefet olmayı seçti sanki türkiyeyi değilde başka ülkeleri temsil ediyor artik chp ye dur demek vaktı geldi bence arkadaşlar