18 Nisan Tarihinde Karantina Başlatılan İl, İlçe mahalle Yerleşim Yerleri

Ülke genelinde karantina uygulamaları ve filyasyon ile Koronavirüs kontrol altına alınma çalışmaları devam ediyor. 18 nisan 2020 tarihinde karantina başlatılan il, ilçe, mahalle ve yerler neler olduğu açıklandı.

18 Nisan Tarihinde Karantina Başlatılan İl, İlçe mahalle Yerleşim Yerleri

Bugün karantina başlayan yerler açıklandı.

Yeni tip Koronavirüs Covıd-19'un etkilerinin azaltılmasına yönelik olarak 30 Büyükşehir ile Zonguldak ilinde sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu da uygulanacak. Koronavirüs için sağlık Bakanı Fahrettin koca yaptığı açıklamalarda yakın bir zamanda plato yapabileceği ifade edildi. Pozitif vaka sayısı artış hızının düşmesinin ardından plato ile tekrar bir yükselişe geçmesi ardından tamamen düşüş yapan bir grafikte olması bekleniyor. Diğer yandan ülke genelinde 18 Nisan Karantina uygulanmaya başlayan iller ve ilçeler nereler açıklandı.

BUGÜN KARANTİNA ALINAN İL, İLÇE VE YERLER;

Elazığ Valiliğinden yapılan açıkamada Cumhuriyet Mahallesi Salim Hazardağlı caddesinde bir apartmanda, Sivas ili Zara ilçesinde Korkut mahallesinde Uzunoğlan, Eskiköy Ağılönü mezralarında karantina başlatıldı. Bartın ilinde Uğurlar köyünde, Bakraçboz mahallesi Bodra mevkiinde bir binada İl Umumi Hıfzıssıhha Kanununu gereğinde karantina başlatıldığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 23:23
YORUM EKLE