18-29 Yaş Arası Gençlere 27 Bin TL Devlet Desteği

Devletten gençlere müjde geldi. Devlet desteği altında 18 ile 29 yaşları arasında olan gençlere 27 bin TL deste sağlanacak. Peki Detaylar Nedir?

18-29 Yaş Arası Gençlere 27 Bin TL Devlet Desteği

Gençler oluşan vergiler nedeniyle iş açma imkanlarının zor olduğunu düşünüyor. Bu nedenle üniversite okuyan, iyi bir tahsil derecesi olan gençler bir türlü iş kuramıyorlardı. Devletten gelen destek haberi tüm gençleri sevindirdi. 18 ile 29 yaş arasında bulunan ve işyeri açmak isteyen gençlere devlet destek verecek. Açıklanan haberle gençlere verilecek destek miktarının 27 Bin TL olduğunu belirtti.

Gençler İş Kurup BAĞKUR'a Para Ödemeyecekler!

Devlet 18 – 29 yaş arasındaki gençlere iş kurmaları halinde destek verecek. İş kuran gençler BAĞKUR'a kayıt yaptırıp aylık taksitlerini ödüyorlardı. Bu durumda hem yeni bir işe girmeyle birlikte gelen giderler, hem de prim ödeme yüzünden geçim sıkıntısı yaşıyorlardı. Hatta bu tür sıkıntıları düşünen gençler iş kurma noktasında da heveslerini, güvenlerini yitiriyorlardı. Artık verilen destekle yeni iş kuran gençler 1 yıl boyunca prim ödemesi yapmayacaklar. Primlerini devlet ödeyerek genç girişimcilere destek olacak.

Gençlere BAĞKUR Prim Ödeme Desteğinin Şartları Nelerdir?

  • Gençlerin devletin verdiği prim desteğinden yararlanabilmeleri için 18 yaşını doldurmuş olmaları ve 29 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.

  • Kazanç istisnası içerisinde bulunmak önemli bir şarttır.

  • 01.06.2018 tarihinden itibaren BAĞKUR üzerinden ilk defa sigortasını yaptırmış olmalıdır. Eğer daha önceden sigortası varsa devlet yardım yapmıyor.

  • Destekten faydalanmak isteyen kişinin ilk defa mükellef olması gerekiyor.

  • Destekten faydalanmak isteyenler ya şahıs şirketi kurup başvurmalı ya da adi ortaklık anlaşması yapıp başvurmalıdır. Ancak bu durumda ortaklık içerisinde bulunan tüm şahıslar bir önceki şart maddelerini taşımaları gerekiyor. Ayrıca ortaklar arasında yaşı en genç olan bu desteğe başvuru yapabilir. Eğer ortaklarınız arasında sizden daha genç bir kişi varsa sizin başvurunuz kabul edilmez.

YORUM EKLE