16 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak! (Lise, Önlisans ve Lisans)

Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü EGM için lise, önlisans ve lisans mezunu 16 bin 500 polis alımı yapılacak.

16 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak! (Lise, Önlisans ve Lisans)

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM ihtiyaçları doğrultusunda Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden her sene polis alımları gerçekleştirmektedir. Polis alımı ilanları akademi tarafından hazırlanmakta ve kamuoyuna duyurulmaktadır. Buna göre geçtiğimiz haftalarda Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden lise, önlisans ve lisans mezuniyetleri için kaç kişilik polis alımı yapılacağı duyuruldu ancak net olarak tarih açıklanmadı.

Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan açıklama da lise, önlisans ve lisans mezuniyet grupları için toplam 16 bin 500 polis alımı yapılacağı açıklandı. Peki alımlar ne zaman yapılacak, hangi tarihlerde adayların başvuruları alınacak detayları açıklıyoruz.

MEZUNİYETLERE GÖRE DAĞILIM NEDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde istihdam etmek üzere 16 bin 500 polis alımı yapılacaktır. Peki mezuniyetlere göre dağılım nedir? Buna göre lise mezunları için Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO 2 bin 500 polis öğrencisi alımı, önlisans ve lisans mezunları için Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis öğrencisi alımı ve lisans mezunları için Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM 3 bin komiser yardımcısı öğrencisi alımı yapılacaktır. Bu alımlardan hariç ekstra bin kişilik alımın daha yapılması bekleniyor. Polis alımlarının ne zaman yapılacağı net olarak bilinmiyor ancak önümüzdeki haftalarda lise mezunları ve önümüzdeki aylar içerisinde ise önlisans ile lisans mezunları için polis alımlarının yapılması bekleniyor.

POLİS ALIMI, HABERLERİ VE MAAŞLARI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
FTH
FTH - 4 yıl Önce

Arkadaş bu nasıl haber başlığı ya haberi pişirip pişirip önümüze koyuyorsunuz ayıptır ya Siliyorum uygulamanızı ahlaksız ahlaksız reklam alıyorsunuz. Başlıkla milleti kandırıp haber yapıyorsunuz senenin başındaki haberi gelmiş şimdi sunuyorsunuz

Ramazan
Ramazan - 4 yıl Önce

Pomem ön lisans puanı düşürürsün

Hayeller
Hayeller - 4 yıl Önce

Lütfen polis alımı yaş 35 olsun onların hayatını tamamen bitirmeyin

Hale
Hale - 4 yıl Önce

Önlisans alimi için kpss şartı kalksa keşke 70 olmasaydı 65olsaydi

Burak dere
Burak dere - 4 yıl Önce

Kpss'e önlisans lisans lar içinde kpss 60 olsun yeya bütün mezunlar için kpss 55 olursa polis sınavında eşit şekilde bütün genclerin hakı korunmuş olur

Muammer
Muammer - 4 yıl Önce

Lisans, önlisans, lise öğrenci mezun ları için kpss 55 yoları olmasın herkese eşit olsun teşekkürler

Beyza
Beyza - 4 yıl Önce

KPSS puanı rica ediyorum düşürülsün artık. Gerisini Rabbimin izniyle ben hallederim :)

okan candemir
okan candemir - 4 yıl Önce

ya arkadaş yaşımız 29 başvuramıyoruz ki. 5 sene üniversite okumusum sporcu adamım boy pos yerinde 1.85 boyum var gayet fitim ama yaş 29 diye olamıyormusum boyle bi saçmalık olamaz. 19 yasında lise mezunu bıyıgı terlememiş cocukları pöh yapıtılar sonrasında 2 yıllık mezunlarına polislik yolu actılar bizim gibi adamı almıyorlar adalet bumudur? madem 29 yasında adam size yaramıyor 29 yas ve ustundekı tum polisleri cıkarın teskilattan abi. Böyle bi saçmalık olamaz acil duzeltilmeli bu yaş sınırlaması en az 30-31 olmalı.