16, 17, 18 ve 19 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Varmı Açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana, Diyarbakır Mardin, Trabzon Ordu Denizli ve Kahramanmaraş Şanlıurfa Tekirdağ'da giriş çıkış yasağı kalktı. 19 mayıs sokağa çıkma yasağı olacak mı açıklandı

16, 17, 18 ve 19 Mayıs Sokağa Çıkma Yasağı Varmı Açıklandı!

Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğankaine tplantısı sonrası ulusa sesleniş konuşması yaptı. Yapılan açıklamlalarda bazı önemli başlıklar şöyle: Biz bize yeteriz kampanyasında 2 milyar Tl toplantı. 

Hayatımız, uzun bir süre daha normalleşme adımlarını 19 Mart öncesine göre yaşanacağı algılanmaması gerekiyor. Maskesiz dışarıya çıkmayalım. Kalabalık alanlardan uzak duracağız. Eski günlere geri dönmiyoruz. Salgın şartlarında hayatı biraz daha kolaylaştırmaya devame diyoruz. Gerektiğinde sınırlandırılacak gerektiğinde gevşetecek adımlar dinamik biri süreç ile devam edecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI;

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTINA DIŞARIYA ÇIKMA İZNİ; Çarşamba günü 0-14 yaş arasındaki vatandaşlar çin, cuma günü 15-20 yaş arası sokağa çıkabileceklerdir. Bu uygulama her hafta devamedecek. SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI; 16 17,18 ve 19 mayısta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bakkallar marketler açık olacak mı? 15 Mayıs günü sabah 08:0 ile akşam 23:00 saatleri açık olacak.

AÇIKLAMADAN ÖNEMLİ SATIR BAŞLARI;

Cumhur İttifakanı daha da güçlendirmeye kararlıyız.

Emekli maaşlarının ödemeleri bayram öncesinde yapılacak.

9 ilde daha şehirler arası giriş çıkış kısıtlaması kaldırıldı

Noterlerde normalleşme sürecine geçilecek Normal çalışma saatlerine çalışma başlayacaklar.

SSK VE Bağkur prim ödemleerinin tutarı 40 milyar lira oldu

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 19:56
YORUM EKLE