120 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak

Terör operasyonlarının sonlanması ile Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde toplam 120 bin kişiye istihdam sağlanacağı belirtildi.

120 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak
Terörün var olması ve PKK'nın Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesinde eylemlerine devam etmesi neticesinde buralarda işsizlik gederek artmaktadır. Bilindiği gibi GAP projesi başta olmak üzere pek çok tesisin yapımına PKK eylem yapmakta ve projelerin bitmemesini sağlamaktadır.

Jandarma Özel Harekat ile Polis Özel Hareket Timleri Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde terörü bitirmeye çalışmaktadır. Bölgenin PKK'dan silinmesi için çok sayıda firma yatırım için buraları tercih edecek. Diyarbakır'ın tekstil kenti haline getirilmesi çalışılmakta ve GAP projesinin en kısa sürede tamamlanması sağlanacak. Akabinde yıkılan evlerin tekrar eskisinden daha lüks hale gelmesi için anlaşılan inşaat firmaları bölgeye gelecek ve çok sayıda site tarzı lüks evler yaparak halka teslim edilecek.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanından Açıklama

120 Bin kişiye istihdam müjdesini Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli verdi. Görüşmelerin pek çok konuda devam ettiğini belirten Gedikli bölgenin temizlenmesi ile çok sayıda tesisin kurulması için firmalar ile anlaşacaklarını belirti. Bölgenin büyük bir iş yeri haline gelmesi ile toplam 120 bin kişiye istihdam sağlanacak. Şuanda Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yoğun olarak varlığını PKK sürdürdüğü için pek çok iş sahibi buralara yatırım yapmak istemiyor. Çünkü yapılan yatırımlara PKK engel koymakta ve eylem yaparak iş yapacak kişilere maddi olarak zarar vermektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE