120 Bin Güvenlik Görevlisine Kadro Verilecek!

GÜSOD Başkanı Murat Kösereisoğlu tarafından yapılan açıklama da Türkiye geneli 1120 bin güvenlik görevlisinin kamuya alınacağını ve güvenlik şirketlerinin bir kısmının kapanabileceğini belirtti.

120 Bin Güvenlik Görevlisine Kadro Verilecek!

Ülkemizde bilindiği üzere taşerona kadro yasasının çıkması için çalışmalar yürütülmeye devam ediyor. Buna göre yurt genel toplam 450 bin işçi kamuya alınacak. İlgili açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapıldı.

Buna göre belirtilen kurumların dışındaki kurumlarda istihdam etmekte olan 450 bin civarında taşeron işçi kadro alacak. Kadro alacak pozisyonlardan bir tanesi de güvenlik görevlileridir. Türkiye geneli toplam 120 bin güvenlik görevlisinin kadro alması beklenmektedir.

120 BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ KADRO ALACAK

GÜSOD Başkanı Murat Kösereisoğlu tarafından yapılan açıklama da Türkiye geneli toplam 900 bin güvenlik görevlisinin bulunduğu, taşeron işçilerin kamuya alınması ile 120 bin güvenlik görevlisinin kamuya alınacağını belirtti.

Buna göre GÜSOD Başkanı Murat Kösereisoğlunun yaptığı açıklaması özel güvenlik görevlisi sektöründe faaliyet gösteren firmaların 300'ününün daha önce kaaptıldığı ve güvenlik görevlilerinin kamuya alınması ile pek çok firmanın zorluk çekeceğini 120 bin güvenlik görevlisinin kadroya geçeceğinden dolayı kapanan özel sektör güvenlik görevlisi firmaların bir bölümünün daha kapanma riski ile karşı karşıya kalacağını ifade etti. Taşeron yasasının çıkmasından sonra 3 - 5 ay arasında kadroya geçiş işlemlerinin tamamlanması beklenmektedir. Tabi sürecin güvenlik soruşturmasına göre değişebileceği beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 23:50

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baran
Baran - 3 yıl Önce

Okullarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine kadro bekliyoruz

Fehim hoca
Fehim hoca - 3 yıl Önce

Bu kardeşlerimiz kadroyu hak etmistir verdikleri gorev kurumlarda mali cani namusu korumaktir

Vedat
Vedat - 3 yıl Önce

Okullar guvenlik dahil mi bilginiz var

seda
seda @Vedat - 2 yıl Önce

inşAllah

Cemal
Cemal - 3 yıl Önce

Kitlere yok diyiyorsunuz toplam 50 binkisiyiz ayip degilmi 900 bin kisi icinden ayiriyorsunuz bizlerfe 15 temmuzda sokaklara cikmadikmi biz bu vatanin insanlari degilmiyiz sayin cumhur baskanim bunu yapacagina inanmiyorum yapmazda

murat berat güler
murat berat güler @Cemal - 3 yıl Önce

kadro içinmi çıktın meydana konuştuğu lafa bak

kenan
kenan - 3 yıl Önce

Okulda is kur araciligiyla guvenlikte calisiyoruz bizde faydalabilirmiyiz

Metin
Metin - 3 yıl Önce

Zaten sınav adı altında seçmece sonra kendi adamlarını yerleştirmece bizde yedik. Mesela yani

Koray
Koray - 3 yıl Önce

Ankarada dayısı olanlar yaşadı

Cemal
Cemal - 3 yıl Önce

Kitlere yok diyiyorsunuz toplam 50 binkisiyiz ayip degilmi 900 bin kisi icinden ayiriyorsunuz bizlerfe 15 temmuzda sokaklara cikmadikmi biz bu vatanin insanlari degilmiyiz sayin cumhur baskanim bunu yapacagina inanmiyorum yapmazda