12 Bin PÖH Alımı İptal Mi Oldu? Onun Yerine 12 Bin Polis Memuru Mu Alınacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü 21. dönem POMEM'e 12 bin polis öğrencisi alınacak. Ancak 12 bin PÖH yerine 12 bin polis memuru alımı yapılabilir.

12 Bin PÖH Alımı İptal Mi Oldu? Onun Yerine 12 Bin Polis Memuru Mu Alınacak?

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçlarının karşılanması için aralıklarla Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile Polis Özel Harekat sınıfına öğrenci alımı yapılmaktadır. Bilindiği üzere 20. dönem POMEM'e 10 bin kişilik öğrenci alımı için adaylar müracaatlarını yapmıştı.

21. dönem POMEM'e 12 bin polis öğrencisi alımı müjdesi Yozgat ilinin POMEM müdürü tarafından duyurulmuştu. Ancak 21. dönem'in kesin olarak Polis Özel Harekat sınıfı için yapılıp yapılmayacağı belirtilmemişti. Peki 12 bin Polis Özel Harekat ilanı iptal olabilir mi? Onun yerine 12 bin polis memuru mu alınacak.

RESMİ GAZETE ADAYLARI ŞAŞIRTTI

25 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan ilan da Emniyet Genel Müdürlüğüne 32 bin komiser yardımcısı, polis memuru ve çarşı mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi. Yani Polis Özel Harekat için her hangi bir bilgi verilmedi.

Peki 21. dönem 12 bin Polis Özel Harekat alımı iptal mi oldu? Buna göre 21. dönem POMEM'e PÖH yerine polis memuru mu alınacak? Bu konu hakkında henüz resmi bir bilgi yok. Ancak resmi gazetede komiser yardımcısı, polis memuru, çarşı ve mahalle bekçisi sınıfları için kadro verilmesi ve Polis Özel Harekat için her hangi bir bilgi verilmemesinden dolayı adaylar şaşırdı. PÖH alımı mı yapılacak yoksa normal polis memuru mu alınacak en kısa sürede umut ediyoruz ki İçişleri Bakanlığımızdan ya da Emniyet Genel Müdürlüğümüzden konu hakkında açıklama gelir.

DİĞER İLANLARI BURADAN SORGULAYABİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
omer faruk
omer faruk - 2 yıl Önce

Agalar paşalar eğer böyle bişe varsa çok ayıp olur dövmemi sildirmeye başladım ben pöh için tek engelim dövmeydi onuda sildirmeye başladım gerçekten insaların umutlarını kırmayınhelede bu işi severek yapacak olan insalrın

mustafa
mustafa @omer faruk - 2 yıl Önce

dövmeli adamdan hayır gelmez

Furkan
Furkan - 2 yıl Önce

EVET BU AYRINTIYI BENDEN FARK ETTİM BAŞKALARI 3 BİN KADRO AYRILDI DİYOR AMA ÖYLE BİR ŞEY YAZMIYOR SANIRIM PÖH'E KADRO AYRILMADI YAV LÜTFEN BAŞKANIM PÖH ALIN PÖH BEKLİYORUUUUUZZZZZ

Kemal Baranlı
Kemal Baranlı @Furkan - 2 yıl Önce

BİMER CİMER İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI'na heryere yazalım ...30 YAŞINI AŞMAMAK KPSS ARANMADAN LİSE mezunu seviyesinde kalması için tüm dünyada polis alımları 30-35 arası değişiyor...28 saçmalığı sadece bizim ülkemizde

salihli
salihli - 2 yıl Önce

kpss puanı önlisans için de 60 olsun

Burak
Burak - 2 yıl Önce

Merhaba henüz başvuru yapma sansimiz var mi ayrica ben pmyo mezunu değilim başka bi bölümden on lisans olarak mezun oldum başvuru yapabilirmiyim ve başvuru tarihi ne zaman yardimci olursaniz çok sevinirim

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

genel kadro ihdas rakamlari yaziyor normal memur icinde bisey yazmiyor farkindaysaniz. merkez 2bn tasra 20bn olmak uzere ayrilmis. bence 12bin poh olcak 2bini merkez gorevlisi 10bin tasra ;)

ahmett
ahmett - 2 yıl Önce

genel kadro ihdas rakamlari yaziyor normal memur icinde bisey yazmiyor farkindaysaniz. merkez 2bn tasra 20bn olmak uzere ayrilmis. bence 12bin poh olcak 2bini merkez gorevlisi 10bin tasra :)

ahmett
ahmett - 2 yıl Önce

genel kadro ihdas rakamlari yaziyor normal memur icinde bisey yazmiyor farkindaysaniz. Merkez 2bn tasra 20bn olmak uzere ayrilmis. bence 12bin poh olcak 2bini merkez gorevlisi 10bin tasra :)

ahmett
ahmett - 2 yıl Önce

Genel kadro ihdas rakamlari yaziyor normal memur icinde bisey yazmiyor. Merkez 2bn tasra 20bn olmak uzere ayrilmis. bence 12bin poh olcak 2bini merkez gorevlisi 10bin tasra :)