11 Ocak 2019 Kar Tatili İlan Edilen İl ve İlçeler! Tatil Haberleri Gelmeye Başladı

11 Ocak 2019 tarihi itibariyle Türkiye' nin farklı il ve ilçelerinde eğitime kar tatili uygulamaları yapılıyor. Kar tatili için haberler art arda gelmeye başladı.

11 Ocak 2019 Kar Tatili İlan Edilen İl ve İlçeler! Tatil Haberleri Gelmeye Başladı

Ülke genelinde etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları sebebiyle eğitim öğretime sık sık ara verilmektedir. Bunun nedeni yoğun olarak etkisini sürdüren kar, don ve buzlanma olarak gösterilebilir. Özellikle yoğun kar yağışından en çok taşımalı eğitimin etkilendiğini söyleyebiliriz. Çünkü aralıksız devam eden yoğun kar yağışı özellikle kırsal alanda yolları kapatmakta veya buzlanmalara sebebiyet vermektedir. Olumsuz hava koşullarından öğrenci ve velilerin en az şekilde etkilenmesi için Valiler eğitime ara verdiklerini açıklamaktadırlar.

SOSYAL MEDYADA ÖĞRENCİLERDEN VALİLERE YOĞUN İLGİ

Kış şartlarından en çok etkilenenlerden biri olan öğrenciler eğitime sık sık ara verilmesini talep ediyorlar. Yoğun kar ve özellikle buzlanmadan dolayı güçlük yaşayan öğrenciler sosyal medyada valilerden sık sık tatil isteklerini dile getirmekteler.

İŞTE 11 OCAKTA EĞİTİME ARA VERİLEN İL VE İLÇELER

BİNGÖL


Yoğun kar yağışı nedeniyle Bingöl’ün Karlıova ilçesindeki okullarda yarın eğitim öğretime ara verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda yoğun kar nedeniyle cuma günü eğitime ara verildiği bildirildi.

KAHRAMANMARAŞ

Son bir haftadır Kahramanmaraş’ı etkisi altına alan yoğun kar nedeniyle 4 ilçede eğitime 1 gün ara verildi.
Etkisini sürdüren kar yağışı ve buzlanma sebebiyle Elbistan, Afşin, Ekinözü ve Nurhak ilçelerindeki kar tatili bir gün daha uzatıldı.

SAMSUN

Tekkeköy’de olumsuz hava koşullarından dolayı taşımalı eğitime yarın ara verildi.
Valilik tarafından yapılan açıklamada Tekkeköy ilçesinde tipi ve rüzgarın sürüklediği kar sonucunda mahalle yollarının kapandığı bildirildi. Yolların açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtilen açıklamada 11 ocak Cuma günü eğitime ara verildiği duyuruldu.

YORUM EKLE