10 Bin Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılacak mı, net olarak PÖH alımı hangi tarihte yapılacak?

10 Bin Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü EGM seçkin sınıfları ile yurt içi operasyon faaliyetlerine devam etmekte olup adayların en çok rağbet gösterdiği kadrolardan bir tanesi Polis Özel Harekat PÖH sınıfıdır. PÖH alımı en son 19. dönem Polis meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında yapıldı ve 10 bin kişilik öğrenci alımı yapıldı.

Bu alımdan sonraki 20. dönem POMEM, 21. dönem POMEM ve 22. dönem POMEM polis memuru sınıfı için yapıldı. Buna göre Polis Özel Harekat PÖH sınıfı alımı için adaylar şimdide gözlerini 23. dönem POMEM'e çevirdi. Buna göre 23. dönem POMEM'e 10 bin polis alımı yapılacak ancak alımlar PÖH sınıfı için mi yoksa polis memuru sınıfı için mi yapılacak henüz bilinmiyor.

PÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama da Polis Özel Harekat PÖH alımına yoğun rağbet gösterildiği ve bu sebepten dolayı yaş şartı hakkında güncellemeler yapıldığını belirtmişti. Son 3 dönemdir polis memuru alımı yapılıyor ve merakla beklenen Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılmadı.

Öyle ki 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM alımı lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'den sonra yapılacak. KPSS lisans 22 Temmuz itibari ile yapılacaktır. Bu tarihten sonra 23. dönem POMEM kapsamında yapılacak olup bu alımın PÖH sınıfı için yapılmasına adaylar talep etmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadrettin
Sadrettin - 3 yıl Önce

Lütfen lise mezunlarınada şans tanıyın sayın bakanım aylardır bekliyoruz

mert
mert @Sadrettin - 3 yıl Önce

lise mezunu kpss askerlik şartsız alım bekliyoruz cimere veya bimere dilekçe ve imza kampanyası başlatabilriiz

GÜNDÜZ
GÜNDÜZ - 3 yıl Önce

Lise mezunu kpss şartsız alım talep ediyoruz

Sinan
Sinan - 3 yıl Önce

Yas sınırı 30 olsun ve lise mezunlarina hak tanıyın lütfen

mehmet
mehmet @Sinan - 3 yıl Önce

yaş esnetildi zaten 30 oldu

Berkay
Berkay - 3 yıl Önce

1 buçuk senedir bekliyorum artik olsun lise mezunlarına da hak tanıyın imkanımız olsaydi zaten universiteyi de okurduk. Sayın Süleyman Soylu sesimizi duyun

Ayla
Ayla - 3 yıl Önce

Lise mezunu alınsın lütfen sesimizi duyuralım. Gerçekten çok isteyen insan var bu talebi geri çevirmeyin. Pöh alımı lise mezununa indirilsin !!!

asena elif
asena elif - 3 yıl Önce

keşke suan yaşım tutsaydıda polis özel harekatcı olsaydım ama olacam zaten

Ouzz
Ouzz - 3 yıl Önce

Artık yaş sınırı kaldırılsın mümkünse

Ouzzz
Ouzzz - 3 yıl Önce

Yaş sınırı için artık sesimizi duyurmaya çalışalım biraz...