10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Yaş Sınırı ve Bayan Alımı Konusu TBMM'ye Taşındı

POMEM 19. Dönem 10 bin Polis Özel Harekat alımlarında ki yaş sınırının artırılması ve bayanlara kontenjan ayrılması konusu TBMM'ye taşındı.

10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Yaş Sınırı ve Bayan Alımı Konusu TBMM'ye Taşındı
Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz aylarda lisans mezunu toplam 10 bin Polis Öze Harekat alımı yaptı. Bu alımların ardından en az lise mezunu adayların başvurabileceği 10 bin kişilik alımın daha yapılacağı belirtildi ve bin kişilik bayan adaya da kontenjan ayrılacağı belirtilmekteydi. 2 Kasım 2016 tarihi itibari ile 10 bin Polis Özel Harekat alımı başvurular başladı ancak bayanlara kontejan ayrılmadı ve tüm kontenjan erkeklere özel olarak sunuldu. Söz konusu bayan alımı ve yaş sınırının yükseltilmesi talebi Türkiye Büyük Millet Meclisine taşındı.

Yaş Şartı Yükseltilsin, Bayanlara Kontenjan Verilsin İsteği

Türkiye Büyük Millet Meclisinde söz alan Milliyetçi Harekat Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem 10 Kasım 2016'da yaptığı konuşmasında Polis Özel Harekat alımlarında uygulanan 28 yaş sınırının yükseltilmesi gerektiği ve bayanlara da kontenjan ayrılması gerektiğini belirterek vatan aşkı için cinsiyet ayrımının olmaması gerektiğini vurguladı.

Şu anda devam eden başvurular halen Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile yapılmaktadır ancak bu konuşmanın ardından bayanlara özel kontenjan ayrılması pek mümkün görünmüyor. Fakat diğer milletvekilleri de destek çıkarsa ilerleyen dönemler alınacak olan polis ve polis özel harekat adaylarına uygulanan yaş sınırı yükseltilebileceği gibi bayanlara da kadro beklenenden daha fazla ayrılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 21:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
pinar
pinar - 5 yıl Önce

Bence lise mezunlarinada hak taninmali vatan icin hep variz

nedim
nedim - 5 yıl Önce

yas sınırı yükseltilsin lütfen
28 yasından gün almış o kadar genc e hak tanınsın

Nagehan
Nagehan - 5 yıl Önce

Ya vatan aşkı cinsiyet ayrılmaz bayanda erkekte yapabilir lütfen bayan alımını yapılsın

alparslan
alparslan - 5 yıl Önce

Ben lise 4'üm insAllah olur

İlkay
İlkay - 5 yıl Önce

Lise mezunu zaten giriyor

mehmet yoldas
mehmet yoldas - 5 yıl Önce

bencede yas yukseltılsın memurlukta bıle 35 nedır 27 .28 yasında oldunmu dahası yok bencede vatansevdalılarının onunu acın

irfan
irfan - 5 yıl Önce

Bütün 89dogumlu arkadaşlarıma söylüyorum ve yaş otuz olsun diyenler bimere cimere yazın lutgen orda yazdıklarımızı okurlar emin olun buraya yazmak birşey olmaz sayın Cumhurbaşkanımıza ve sayın başbakanımıza yazın okusunlar gorsunler bu raya yazmakla tepkini gosteremeSini lütfen saygilar

Karam
Karam - 5 yıl Önce

Emelilik te yaş kaç oldu 40 kar alsinlar