10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğünün alacağı 10 bin özel harekat polisi alımı ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman alınacak? Adaylarda aranan şartlar nedir?

10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Ne Zaman Yapılacak?
Emniyet Genel Müdürlüğü, operasyonlarda görev yapmak üzere toplam 10 bin Polis Özel Harekat alımı yapacağını duyurmuştu. Bu alımların yakın zamanda yapılması beklenirken EGM'den yapılan duyuru ile başvuruların 10 Ekim'de başlayacağı kamuoyuna ilan edilmişti. Ancak sistemsel sıkıntı ile başvurular önce 17 Ekim'e ve daha sonra süresiz olarak ileri bir tarihe ertelendi. Şu an için Emniyet Genel Müdürlüğü alımların ne zaman yapılacağına dair her hangi bir bilgi paylaşmıyor ancak başvurular alınmadan önce bazı şartlarda değişiklik yapıldı.

Bazı Şartlar Değiştirildi

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğünün alacağı 10 bin Polis Özel Harekat alımında askerlik şartı aranmakta ve adayın askerliği bitirmiş üzerinden 36 ay geçmemiş olması gerekmekteydi. Yapılan görüşmeler ile bu kararın kaldırıldığı Resmi Gazete aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu.

Kimler Başvurabilir

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
En Az Lise Mezunu Olmak
28 Yaşından Gün Almamış Olmak
Boy - Kilo Orantılı Olmak
Sağlık Problemi Olmamak
  • KPSS Şartı Yok
  • Askerlik Şartı Aranmıyor
Yukarıda belirtilen niteliklere sahip olan adaylar Polis Özel Harekat alımına başvurabilecek. Polis Akademis Başkanlığı tarafından eğitime alınacak olan adayların eğitimlerinin bitmesi ile görevlerine başlayacak. 2 Kasım 2016 tarihinde Anayasa Mahkemesine yine PÖH alımları için görüşme yapılması bekleniyor. Alım şartları veya başvuru tarihi hakkında duyuru yapıldığında sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol
Senol - 5 yıl Önce

Bari yaş hakinda bir düzenleme yapılırsa en azından bizlerde yeni bir iş imkanına kavuşmuş oluruz en azından 35 olması gerekiyor

hakan
hakan @Senol - 5 yıl Önce

yok elli olsun

burak
burak @Senol - 5 yıl Önce

yok kırk olsun

muhammed
muhammed - 5 yıl Önce

Ben Subaylık yapmak istiyorum küçüklükten beri hayalim vatana sahip çıkmak bana gereken bilgileri veririmisiniz lise mezunuyum yaşım 18.

Başar Alp
Başar Alp - 5 yıl Önce

Nerden başvuruluyor

Mustafa HACIOĞLU
Mustafa HACIOĞLU - 5 yıl Önce

Başvuruyu Nasıl yapacağız

Mürsel
Mürsel - 5 yıl Önce

Yas siniri 32olm dir aksi taktirde basvuru yapmamiz imkansiz düzenleme bekliyoruz devletimizden

Rıdvan
Rıdvan - 5 yıl Önce

20 04 1989 dogumluyum basvurabilirmiyim

muhammed
muhammed - 5 yıl Önce

Ben Subaylık Yapmak istiyorum lise mezunuyum yaşım 18 küçüklükten beri hayalim askeriyede rütbe almak vatana sahip çıkmak bana yardımcı olurmusunuz gereken bilgileri veririmisiniz?

kadir
kadir - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 35olsun ben 33 zaten fiziki yeterlilik var amaç bu