10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Başvuru Şartları Değiştirildi Mi?

Emniyet Genel Müdürlüğünün alacağı 10 bin Polis Özel Harekat alımı için başvuru şartları değiştirildi mi? Değiştirildiyse yeni şartlar nedir?

10 Bin Polis Özel Harekat Alımı Başvuru Şartları Değiştirildi Mi?
Emniyet Genel Müdürlüğü operasyonların hızlanması ve personel eksikliğinin giderilmesi için Polis memuru ile Polis Özel Harekat alımı yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay 10 bin PÖH alımı yapıldı. Bu alımlarda 29 yaş şartı vardı ve adayların Lisans mezunu olması gerekiyordu. Yine aynı adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesi ve bu sınavdan minimum puanı almış olması gerekmekteydi. Başvuru şartları değiştirildi ve lise mezunlarının da başvurabilmesi için bazı düzenlemeler yapıldı. Peki yeni yapılacak olan alımlarda ne gibi şartlar aranıyor? İşte tüm detaylar.

PÖH Alımı İçin Kimler Başvurabilir

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak
28 yaşından gün almamış olmak
Sağlık sorunu bulunmamak
Askerlik hizmetini tamamlamış olmak
Boy - Kilo belirtilen aralıklarda olmak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından aranmaktadır. Adayların en az lise mezunu olması isteniyor ve KPSS şartı aranmıyor. Bilindiği gibi ilk çıkan haberlerde askerlik şartı bulunmakta ve adayların 36 ayı geçmemiş teskereye sahip olmaları gerekmekteydi. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan ikinci açıklamada sadece adayların askerlik şartını yerine getirmiş olması gerektiğine dair bilgi paylaşıldı. Yani 36 ay şartı yeni ilanda belirtilmedi. Başvurular 17 Ekim 2016 tarihinde başlayacak ve en doğru bilginin alınması içi adayların Polis Akademisi Başkanlığıyla irtibata geçmesi gerekmektedir. Yine detaylar için adaylar doğru bilgiyi 17 Ekim 2016 tarihimde öğrenebilir. Detaylar için aşağıda ki siteleri inceleyebilirsiniz.

https://www.egm.gov.tr
https://www.pa.edu.tr/

YORUM EKLE