10 Bin Polis Alımına Başvuru Yapan Aday Sayısı Açıklandı! Sayı Tamamlanamayabilir

Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem POMEM'e 10 bin polis alımına toplam başvuru yapan kişi sayısı açıklandı. Buna göre sayı yine tamamlanamayabilir.

10 Bin Polis Alımına Başvuru Yapan Aday Sayısı Açıklandı! Sayı Tamamlanamayabilir

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama da 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e toplam 10 bin kişilik polis alımı yapılacağı belirtilmişti. Buna göre başvuruların 23 Mart 2018 tarihinde sona ereceği belirtilmekteydi.

Yeni yapılan açıklama ile 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e toplam 10 bin polis alımının yapılacağı belirtilirken şu ana kadar toplam kaç kişilik başvurunun yapıldığı belirtildi. Buna göre yine sayının tamamlanamama durumu mevcuttur. Peki toplam kaç kişi başvuru yaptı? Detaylar nedir?

TOPLAM BAŞVURAN KİŞİ SAYISI NEDİR?

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Ayhan tarafından yapılan açıklama da 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e şu ana kadar toplam 23 bin adayın başvuru yaptığı belirtildi. Mezuniyetlere göre kaç kişilik başvuru yapıldığı bilinmiyor ancak alım ilanına büyük yoğunluğun ön lisans mezunları tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir.

Bilindiği üzere 20. dönem POMEM polis alımlarında da oldukça sıkıntılar çekilmiş ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu devreye girerek polis alımına başvuruların artması için bazı talimatlar vermişti. Buna göre 22. dönem POMEM'e de rağbetin oldukça fazla olmadığı görülmekte olup genel olarak ön lisans mezunu adayların yoğun rağbet gösterdiği görülmektedir. Lisans mezunu polis alımında sayı tamamlanamayabilir.

SON DAKİKA! BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2018, 09:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
emine
emine - 5 yıl Önce

on lisanstan fazla alınırsa açık kapanır

Sena sert
Sena sert - 4 yıl Önce

Kardesim siz 60 bile alamiyorsaniz adamlar sizi polis yapsa yarardan fazla zarariniz olur ..normal düz ortaokul mezununu sok sinava alir o puani zaten

Sercan Seçkin
Sercan Seçkin - 4 yıl Önce

60 puan diye ağlayanlar gitsin işçi olsun. Kör bile koklayarak yapıyor o puanı. Faydadan çok zararınız olur

emine
emine - 5 yıl Önce

ben zaten soyluyorum en fazla baş vuru onlisantan az alıyorsunuz bin sekız yuz tane alacağinıza beş bintane alın

Osman
Osman - 4 yıl Önce

Lisans mezunu eksik ise önlisans mezuniyet sayısı artırılmalı.

Merve Öztürk
Merve Öztürk - 5 yıl Önce

Polis alımında kpss puani 60 olsun lütfen

Merve
Merve - 5 yıl Önce

lisans mezunuyum p3 59 puan ile 3. pomem kaçırıyorum yeterli sayıya ulaşılmayan başvurularda bir de sağlık mülakat elemeleri var puanın biraz aşağı çekilmesi açığı kapatabilir ancak bu konuda hiçbir girişimde bulunulamıyor biz de bekliyoruz bir umut :(

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Kpss şartı kaldırılsın