10 Bin Polis Alımı Yapılıyor! Lise ve Önlisans Mezunu Adaylar Başvuru Yapamıyor

Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin polis alımı ilanını yayımladı. Ancak sadece lisans mezunu adaylar başvuru yapabilir. Lise ve önlisans mezunu adaylar başvuru yapamıyor.

10 Bin Polis Alımı Yapılıyor! Lise ve Önlisans Mezunu Adaylar Başvuru Yapamıyor
Merak ile beklenmekte olan 10 bin polis alımı bugün öğlen itibari ile Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu. Binlerce adayın merak ile beklediği ilan sonunda yayımlandı ancak lise ve önlisans mezunu adaylar yayımlanan ilandan pekte memnun değil.

ÖNLİSANS MEZUNLARI KAMPANYA YAPIYORDU

Bilindiği üzere POMEM polis alımına sadece lisans mezunu adaylar müracaat edebilmektedir. Ancak bu sene önlisans mezunu adaylarda POMEM alımlarına önlisans mezunu adayların da müracaat edebilmesi için kampanyalar yapmaktaydı. Özellikle change sitesi üzerinden yüzlerce POMEM kampanyası yapıldı. Lise mezunu adayların yaptığı kampanyalar yeterli sayıda olmasa da önlisans mezunu adaylar sürekli kampanya yapmaktaydı.

BAŞVURU ŞARTI EN AZ LİSANS MEZUNU

Polis Akademisi Başkanlığı polis alımın da yine mezuniyet şartı olarak en az lisans mezunu ibaresi görülmektedir. Bu ibarenin bulunmasından dolayı lise ve önlisans mezunları bu alım ilanına müracaat edememektedir.

Başvuru yapacak olan adayların kadın ve erkek olması fark etmiyor ancak en az lise mezunu olmaları ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS P3) puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lise mezunu bayan
Lise mezunu bayan - 3 yıl Önce

Gittikçe batan hayaller of ulan of nezaman nasip olcak yorulduk artık satın bakan soylu bey lise mezunu alımı buladar çok yapmıyorsunuz önlisas lise mezunları harcanıyor nedeyelim artık dili izde tüy bittti herkes bildigini okuyo

MELEK
MELEK - 3 yıl Önce

ÖNLİSANS MEZUNUDA ALIN LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

MELEK
MELEK - 3 yıl Önce

MAF OLDU ÖNLİSANSLARRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

melis
melis @MELEK - 3 yıl Önce

Melekçiğim Türkçemizi güzel kullan önce senin gibileri nasıl alsınlar canım :)
MAF ne demektir açıklar mısın Allah aşkına !!! MAHVOLMAK doğrusu.. hadi canım Türkçe çalış biraz yaparsın :)

Fatma
Fatma - 3 yıl Önce

Lise alımı da olsun böyle ayrım yapılırsa terör örgütü temizlenmez sonuçta bu türkiye kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle alındı bununda göz önünde bulundurulmasi lazım

Genç Mağdurların Sesi
Genç Mağdurların Sesi - 3 yıl Önce

Ön lisans öğrencilerine yapılan bu eylemin yanlışlığının fark edilmesini ve düzeltilmesi için gerekli işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz. !
Güzel bir gelecek için gençlerimizin önünün açılması, bir şeylere ön ayak olunması gerekirken bu umarsızlığın son bulmasını umut ediyoruz. !

kubilay
kubilay @Genç Mağdurların Sesi - 3 yıl Önce

ne kadar eksik bir düşünce ...Güzel bir gelecek için gençlerimizin önünü açın,Ama sadece önlisans ve lisansın.Ya valla gülüyorum.Biz sizin başvurunuzu istemiyoruz,siz de lise lerin...Kusura bakmayın da.önlisansın liseden bir farkı yok.Yata yata meslek liselerin de ,fazladan okul puanı alıpta,dikey geçişle önlisAns okuyup burada neyin haksızlığından bahsediliyor anlamış değilim ya.

ali
ali - 3 yıl Önce

Daha 2017 sınavı yapilmadan bu yapılır mı elinde puanı olmayanlar ve yeterli puanı olmayanlar ne yapsin

veli
veli @ali - 3 yıl Önce

bi sonra ki alımlara başvurucaksın

lisans g.ü
lisans g.ü @ali - 3 yıl Önce

lisasn okuduk diye söyleniyosunuz .çalışın alın o puanı

ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

Ya kardeşim liseli basvurabiliyor ön lisanslı başv vuramiyor .

mehmet
mehmet @ahmet - 3 yıl Önce

pöh alımına lise,önlisans ve lisans başvuru hakkı verildi.Şu yanlış anlama mantığınızı artık bir kenAra bıraksanız.

birgül
birgül @ahmet - 3 yıl Önce

lise mezunu nerde başvuru yaptı?pöh başvuruyu diosan eğer onda önlisans,lisans ta başvuruda bulundu.Arkadaşlar bilip bilmeden ileti yazmasak mı????

şaban öztürk
şaban öztürk @ahmet - 3 yıl Önce

ahmet kardeşim en az lisans başvuru yapabilir diyor şu kesin mi kppsden en az 60 alan ve lise mezunu başvurabiliyor mu 2016 kamu sınavında 60 aldım çünkü !!böyle bir şey var mı gerçekten..

Erhan kizilyer
Erhan kizilyer - 3 yıl Önce

19 pomem alımında 1989 Mayıs doğumluyum giremedim yaştan lise megzunuyumm 20 pomem alımı ise şuan lisans ve yaşı 1988 sonrası yapmışlar gunahimiz neydi cumhur başkanı adeletmi bu oyum HAYİR VATAN HAİNİMİYİZ BİZ BU LİSELİLERE REVAMİ BU HAKKİM SİZLERE HARAM OLSUN ALLAH SAİTTİR