10 Bin Polis Alımı Yapılacak. POMEM Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Polis Meslek Eğitim Merkezi toplam 10 bin polis alımı yapacak. İşte yayınlanan kılavuz ve alım hakkında tüm detaylar.

10 Bin Polis Alımı Yapılacak. POMEM Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
Polis Kolejlerinin kapanması ile Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı polis olarak istihdam etmek isteyen adaylar Polis Meslek Eğitim Merkezi ya da Polis Meslek Yüksekokuluna yönlendirilmeye başlandı. Bu okullar aracılığı ile her sene tespit edilen boş kontenjanların doldurulması için binlerce polis alımı yapılmaktadır. 15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin gerçekleştirmek istediği askeri darbe girişiminin engellenmesi ile yurt genelinde soruşturmalar devam ediyor. Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğünde istihdam eden binlerce poliste açığa alındı. Asayişin sağlanması ve aksaklığın yaşanmaması için Polis Meslek Eğitim Merkezi 10 bin kişilik polis alımı yapacağını duyurdu.

10 Bin Polis Adayı

Polis Meslek Eğitim Merkezinden yapılan açıklama ile toplam 10 bin polis adayının alınacağı açıklandı. Alınacak olan 10 bin polis adayının 9 Bin tanesi erkek bin tanesi ise bayan olacak. Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans düzeyine girmiş olması gereken adayların bu sınavdan 48 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir. Bu puandan daha düşük alan adaylar başvuru yapamaz.

Kimler Başvuru Yapabilir

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Boy kilo orantılı olmak
Minimum Maksimum yaş arasında olmak
KPSS'den en az 48 ve üzeri puan almak
Sicili temiz olmak
Sağlık sorunu olmamak
Vücudunda dikkat çekici yara olmamak

Yukarıda adı geçen niteliklere sahip olan adaylar Polis Meslek Eğitim Merkezine başvuru yapabilir. Ön başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıda ki linki takip edebilir.

Ön Başvuru Linki: https://sinav.pa.edu.tr/callback/Default.aspx

Resmi Bildiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih kaya
Fatih kaya - 5 yıl Önce

Selamunaleykum 1979 doğumlu ANKARA da ikamet etmekteyim lise mezunuyum 3 çocuk babasi keskin nisanci yakın koruma bonservis im var ağır vasıta tir şoförü en az 50 ton en fazla 100 tonluk makinalar taşımada ileri derecede deneyimliyim 14 yıldır bu işlerin içerisindeyim devletimin bünyesinde banada yer verirseniz sevinirim tank, zırhlı araclar; füze savunma araçları buna benzer tasiyabilirim ellerinizden öperim yardimci olun bana 05462345745

Yakup gümüşkaşık
Yakup gümüşkaşık - 5 yıl Önce

Ben 58 aldim başvurabilirmiyim

burak
burak - 5 yıl Önce

Puan min 60 değilmiydi

Selin
Selin - 5 yıl Önce

Yanlış puan belirtmişsiniz. 48 puan emniyet teşkilatının şehit veye vazife malülü eş ve çocukları için geçerli. Asıl puan 60 ve üzeri

adem Çbnz
adem Çbnz - 5 yıl Önce

Lise düzeyi KPSS ile başvurulamıyor mu

Tuba Yaldız
Tuba Yaldız - 5 yıl Önce

İKİ YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNLARI BAŞVURABİLİYOR MU BU KONUDA BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM