10 Bin Polis Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Belli Oldu Mu?

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 bin polis alımı yapılacağını duyurmuştu. Peki başvuru şartları belli oldu mu?

10 Bin Polis Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Belli Oldu Mu?
Bu sene polis alımı yapılacak mı? Emniyet Genel Müdürlüğü kaç polis alımı gerçekleştirecek gibi sorular artmaya başlarken geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Karaman Meslek Yüksekokulunda mezun olacak polis adaylarına pek çok konu hakkında bilgiler verdi.

Polis alımı ilanı bekleyen adaylara da müjdeli bir haber veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 bin polis alımı ilanı hazırlıklarında olduklarını belirtti. Peki başvuru şartları belli oldu mu? Aranacak şartlar nedir?

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLİR

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin polis alımı ilanı hazırlıkları devam ediyor ve yakın zamanda ilan yayımlanabilir. Peki başvuru şartları nedir?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Lisans mezunu olmak
Erkekler için 28, Kadınlar için 30 gün almamış olmak
Erkekler için 167, Kadınlar için 162 cm ve üzeri boya sahip olmak
Mahkum olmamak
Madde tedavisi görmemiş olmak
KPSS için belirlenecek taban puanı almış olmak
Silah taşımaya engel olmamak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar genel olarak polis alım ilanların da aranmakta olan şartlardır. Lisans mezunu olma şartı genel olarak aranmaktadır ancak adaylar bu şartın kaldırılmasını ve yaş şartının da esnetilmesini istiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin polis alımı ilanı yayımlandığında sizlere bilgi vereceğiz. Başvuru şartları o zaman daha detaylı belirtilecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
htc
htc - 3 yıl Önce

Pöh başvuru dahilinde alimlar gerceklessin lütfen.Pöh de bile sartlar esnetildi en az lise mezun dahilinde alim oldu bunda da öyle olsun.eğitim ayrimi olmasin pöh te dahi olmadi lütfen.bayan pöh hakkini da taniyin bizlere daha fazls yas sıkıntısı olmsdan .saygilar

emrah
emrah - 3 yıl Önce

sayın bakanım lise mevzunu olsun

ugur
ugur @emrah - 3 yıl Önce

su yas esnetılsın kamoanya baslatalım arkadaslar

ALİ SAĞPDEMİR
ALİ SAĞPDEMİR - 3 yıl Önce

SIRF MESLEK LİSELERİNİ BİR DÖNEM DİN DERSİ GÖRDÜK DİYE POLİS BİLE YAPMAYAN. DEVİRLERİDE GÖRDÜKYA .ÖLSEKDE ARTIK BU MEMLEKETİN KIYMETİNİ DAHA İYİ ANLIYORUM....