10 Bin Polis Alımı Lise ve Önlisans Mezunları Şartlar Değişsin İstiyor!

10 bin polis alımına başvurular yetersiz kalmıştı. Lise ve önlisans mezunu adaylar şartlar değişsin istiyor. Şartların değişmesi ile ancak başvuru sayıları artabilir.

10 Bin Polis Alımı Lise ve Önlisans Mezunları Şartlar Değişsin İstiyor!
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile 10 bin kişilik kadın ve erkek polis alımı yapılacağı belirtilmişti. Bu alımlarda kadınlara da kontenjanın ayrılması ile başvurularda büyük bir artış beklenmekteydi.

Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamaya göre 10 bin kişilik alım ilanına sadece 14 bin 500 kişilik başvuru geldi ve başvuruların artması için Bakan Süleyman Soylu'nun talimat verdiği öğrenildi. Lise ve önlisans mezunu adaylar başvuru şartlarının değiştirilmesi isteniyor.

MEZUNİYET ŞARTI DEĞİŞTİRİLSİN İSTENİYOR

10 bin polis alımına adaylar 14 Nisan 2017 tarihine kadar başvuru yapabilmektedir. Ancak sadece lisans düzeyi mezunlar ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS P3) puan türünden 60 ve üzeri alan adaylar müracaat edebilmektedir. Lise ve önlisans mezunu adaylar mezuniyet şartının değiştirilmesini ve kendilerinin de başvuru yapabilmesine olanak sağlanmasını istemektedir.

YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN TALEBİ

Yine 10 bin polis alımın da bilindiği üzere yaş şartı 28'dir. Yaşı bir kaç ay ile veya birkaç yıl ile kaçıran adaylar bulunmaktadır. Polis adayları kamu kurumlarında uygulandığı gibi polis alımına başvurularda yaş şartının 35'e yükseltilmesini istemektedir. Şu an için her hangi bir değişikliğin sinyali verilmedi fakat adaylar 10 bin kişilik ilana başvuru sayısının artması için gerekli değişikliklerin yapılmasını ve ancak bu şekilde başvuru sayısının artabileceğini belirtmektedir.

POLİS ALIMI VE ŞARTLAR HAKKINDA Kİ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
filiz t
filiz t - 3 yıl Önce

Lise mezun dahilin de basvuru hakki istiyoruz.Mülakatlarda belli olur ne olup OlmayacagimiZ,lütfen bu hakki tsniyin .lisans olan pöh dahi en az llise mezun dahilinde basvuru gerceklestirdi.pomem de de mümkün kılınabilir.lütfen gözardi edilmeyelim

htc
htc - 3 yıl Önce

lise mezun dahilinde başvuru hakkı istiyoruz.

Muhammed ekinci
Muhammed ekinci - 3 yıl Önce

Lütfen lise mezunlarinida alin sartlar degişsin istiyoruz

aydın
aydın - 3 yıl Önce

Kardeşim lise ve önlisans mezunları kardeşlerim sizler için de PMYO sınavları var onlara katılın .Pomem lisans mezunları için yapılan bir sınavdır .Zaten daha geçen ay özel harekat polisi lise mezunu olarak da alındı . Lütfen haklarımıza saygılı olun kimseyi kırmak için yazmıyorum.son olarak baraj 50 - 55 olsun ve bu iş çözülsün artık .Yarın çarşamba daha fazla geç kalinmasin ve ilan guncellensin artık.bu sitenin sesimizi duyuracağina eminim

vatansever vatandaş
vatansever vatandaş - 3 yıl Önce

oldu oldu lise mezunu adamı komiser yardımcısı yapalım hemencecik, polis teşkilatı kendi içindeki memurları bile sınavla komiserliğe geçiyor ama bu angazları direk alalım

leyla klçkn
leyla klçkn - 3 yıl Önce

pöh başvuru şartları pomem de de geçerli olmalı lütfen dikkate alınalım.cinsiyet ayrımı eğitim ayrımı istemiyoruz

kemal
kemal - 3 yıl Önce

herşeyden önce yaş sınırının esnetilmesi lazım magduruz yaşımız gecti hıcbır yere giremıyoruz yaştan en az 33 olsun

AKIN
AKIN - 3 yıl Önce

BARAJ 55 OLSUN ÜNİVERSİTE MEZUNLARI İŞSİZ GÜÇSÜZ BAKANIMIZ GÖRSÜN ARTIK BİZİ 59.9 BAŞVURU YAPAMIYOZ