10 Bin Polis Alımı KPSS, Yaş Şartı ve Sınav Ücreti Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü 22. dönem POMEM 10 bin polis alımında KPSS şartı, yaş şartı nedir? Adaylar sınava girebilmek için ne kadar ücret ödeyecek?

10 Bin Polis Alımı KPSS, Yaş Şartı ve Sınav Ücreti Nedir?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün bu sene polis alımı yapması beklenirken ilanın ne zaman yayımlanacağı merak ediliyordu ve geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna konu hakkında açıklama yapıldı.

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulan ilan ile 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e toplam 10 bin polis alınacağı belirtildi. Buna göre aranacak şartlar, KPSS şartı, yaş şartı gibi detaylar açıklandı. İlgili bilgileri sizlere aktarıyoruz.

KPSS ve YAŞ ŞARTI NEDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM aracılığı ile yayımlanan ilan sonucunda Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ve yaş şartı hakkında tüm detaylar öğrenildi. Buna göre adayların 22. dönem POMEM 10 bin polis alımı ilanına müracaat edebilmek için lisans KPSS düzeyinden 60 ve üzeri ya da ön lisans KPSS düzeyinden 70 ile üzerinde puan almış olması gerekmektedir. Bu puanı alamayan adaylar başvuru yapamamaktadır.

Peki yaş şartı nedir? Buna göre adayların ilana başvuru yapabilmek için adayların 30 yaşından gün almamış olmak şartına sahip olması gerekmektedir. Yani başvuru yapabilmek için 31 Aralık 1989 ve sonrasında doğmuş olması gerekiyor. Peki sınav ücreti nedir? Sınav ücreti hakkında henüz bir bilgi verilmedi ancak konu hakkında duyuru yapıldığında sizlere bilgi vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 21:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
raki
raki - 5 yıl Önce

59.98 girebilirmiyi acaba

Blackeagle
Blackeagle @raki - 4 yıl Önce

Kardeşim sen girdnmi o puanla bnde aynı puanı aldmda

Gamze
Gamze - 5 yıl Önce

KPSS puanını 5 puan düsüremediler ya of offf

Muhammet
Muhammet - 5 yıl Önce

Lisnas mezunuyum ama onlisans kpss ye girdim lisansa gircem ben onlisanstan başvuru yapabilir miyim bilen birisi yardim ederse sevinirim.

Davut
Davut - 5 yıl Önce

Olmadiya kpss nin yaa hayaler çöpe gitti

Ramazan
Ramazan - 5 yıl Önce

Orta okul mezunuyum 1994 lüyüm acıktan okursam basvurabilirmiyim ?

kadir
kadir - 5 yıl Önce

kpss puanından kurtardık ama yaş tan kaybettim keşke bende polis olsaydım ama buda güzel özel güvenlikçiyim oda bir nevi polis demek zaten çocuklarımda bir fark görmüyor iki meslek arasında Yüce rabbim vatanı için hizmet eden tüm güvenlik ekibine yardim etsin Devletimize zeval gelmesin amin amin amin

Muhammed
Muhammed - 5 yıl Önce

Şu puan şartını 5 puan esnetseler ne güzel olur 59,4 ile giremiyorum böyle şansın