10 Bin Polis Alımı İçin Mülakat Süreci Başladı!

Polis Meslek Eğitim Merkezlerin (POMEM) 22. dönemine giriş yapıldı. Spor ve ön sağlık muayenelerinde başarı sağlayan adaylar sözlü mülakat sınavına tabii tutulacak. Peki mülakat nasıl olacak? Adaylar mülakata hangi tarihte girebilecek? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

10 Bin Polis Alımı İçin Mülakat Süreci Başladı!

22. dönemi gerçekleşen Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) 10 bin polis memuru alımı yapılacağı biliniyor. Spor ve ön sağlık muayenelerinde başarılı bulunan adaylar 30 Haziran 2018 tarihine kadar sözlü mülakata girecek. Ön sağlık ve spor mülakatları Nisan ayının son döneminde yapılmış ve başarılı bulunan adaylar sözlü mülakata girmeye hak kazanmıştı. Peki sözlü mülakatlar ne zaman başladı? Sözlü mülakatlar hangi tarihlerde arasında yapılacak?

İŞTE SÖZLÜ MÜLAKAT İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ön sağlık muayenesi ve spor da başarılı bulunan adayların sözlü mülakata tabii tutulacakları tarihi 19 Haziran 2018 ile 30 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Sözlü mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir açıklamada bulunulmazken hala mülakata girmemiş olan adaylar mülakatta hangi soruların sorulduğunu araştırmaya başladı. İşte geçtiğimiz dönemde mülakata girmiş olan adaylara sorulmuş bazı sorular: Türkçenin resmi dil olduğu ülkeler, 15 Temmuz hakkındaki düşünceniz, güçler ayrılığı ne demektir, feodalitenin anlamı nedir, Türkiyenin 2023 hedefleri nelerdir, deyim ile atasözü arasındaki fark nedir, 17-25 Aralık süreci hakkında bir bilginiz bulunuyor mu, polis olmanızın sebebi nedir? gibi sorular önceki dönemde adaylara yöneltilmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim tilki
ibrahim tilki - 4 yıl Önce

katilmak istiyorm

gizem tilki
gizem tilki - 4 yıl Önce

katilmak istiyorun yardimci olun

Ramazan
Ramazan - 4 yıl Önce

Ortaokul mezunuyum benim bir şansım var mı,