10 Bin Polis Alımı Daha Yapılabilir

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin Polis alımı daha yapabilir. İşte detaylar ve başvuru tarihleri.

10 Bin Polis Alımı Daha Yapılabilir
Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı ihtiyaç doğrultusunda yayımladığı personel temin ilanları ile Polis Meslek Eğitim Merkezi 18. ve 19. dönemlerde eğitilmek üzere toplam 20 bin Polis Özel Harekat alımı yapmıştı. İlk alımlarda adayların en az lisans mezunu olması gerekmekteyken ikinci alımlarda adayların en az lise mezunu olması istendi ve Kamu Personeli Seçme Sınavı ile askerlik şartı kaldırılmıştı. İkinci alımlarda bin kişilik bayan PÖH alımının yapılması beklenirken bu alımların olmaması bayan PÖH adaylarını oldukça üzdü. Alımlar başlamadan önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında yıl sonuna kadar 20 bin polis alımının yapılabileceğini duyurmuştu. 10 Bin Polis Özel Harekat alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve 2016 yılı bitmeden yeni bir alım ilanı daha çıkabilir.

10 Bin Polis Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2016 yılı içerisinde 20 bin polis alımının yapılabileceğini duyurarak adaylara müjdeli haber vermişti ve 10 bin alım başvuruları geçtiğimiz gün tamamlandı. Şimdi gözlerde yeni alımlara çevrildi. Şu anda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Polis Akademisi Başkanlığından konu hakkında her hangi bir açıklama gelmedi. Yani alımlar yapılabilirde, yapılmayabilirde.

Normal şartlarda yıl sonuna kadar yeni alımların yapılması beklenmiyor ancak FETÖ'den ihraç edilen polis sayısı oldukça fazla olduğu ve operasyonların sürekli artmış olmasından dolayı yıl sonuna kadar 10 bin kişilik polis alımı daha yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice
hatice - 5 yıl Önce

Lütfen lise mezunlari da basvuru da bulunabilsin.Bizlerde bu sansi istiyoruz lütfen

arslan
arslan - 5 yıl Önce

Kpss şartı getirilmeli sonra alımlarda inanılmaz yığılmalar oluyor. Gereksiz birçok insan kriter olmadığından eleniyor.En azından KPSS olursa daha iyi bir sonuç alınır.

harun
harun @arslan - 5 yıl Önce

lise ön lisans lisans 60 kpss şart olmalı bence

MerveNur
MerveNur - 5 yıl Önce

Lütfen bayan alımlarıda yapılsın bizlerede bir şans verilsin benim gibi düşünen bir çok bayan arkadaşlarmız var bizlerde vatanımızı milletimizi korkmadan cesurca koruruz canımızı veririz ama noglursunuz bayan alımıda yapınnnnnnnnnn

demet aslan
demet aslan - 5 yıl Önce

Lütfen lise mezunlarının da başvuruda bulunabileci bir alım olmalı lütfen...bi önceki alım şartlarına göre alım olsun bu şansı da bize bu sefer tanıyın.

bahar
bahar - 5 yıl Önce

Lütfen son alım şartlarına uygun bayan alımlar da olsun polislik için lütfen.Eğitim şartı olsun olmasın demiyoruz ama bu şekilde de hak tanına bilmeli lütfen yetkili kişiler bi açıklama da bulunsunlar alım olup olmayacağına dair.Her gün her an alım var mı diye bakmaktan umutlarım tükeniyor .ki eminim bir çok arkadaş ta aynı düşüncedelerdir.

Kukuletalı Adam
Kukuletalı Adam - 5 yıl Önce

Sırf işi olsun diye özel harekat polisi olucam diyen adamlar özel harekatçı olacak.
Gerçekten hak eden insanlar gönül verenler layıkla Aslan'lar gibi yapacak olanları da yaşın tutmuyor diye elediniz.

zırto
zırto - 5 yıl Önce

Zaten bi yaşı tutmayanlar bu İŞİ aslan gibi yapacak yaşı tutanlar aslan gibi yapamayacak mi yani zırt

Ali
Ali - 5 yıl Önce

Yaş sınırı yükselsin vatan için canını verecek insanımız çokken niye yaş sınırını düşük gösteriyosunuz? En az 30 olmalı yaş sınırı.