10 Bin Polis Alımı, 23. Dönem POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımlarından 23. dönem 10 Bin POMEM alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru sonuçları ve mülakata girecek adaylar için yeni bir açıklama bekleniyor!

10 Bin Polis Alımı, 23. Dönem POMEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 23. Dönem POMEM alımı başvurularının tamamlanmasının ardından, EGM 10 bin polis alımı sonuçları için yeni açıklama yapması bekleniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev alacak olan polis adaylarının başvuruları 14 Ekim tarihinde tamamlandı. Başvuru süreci sonunda kazanan adaylar Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitime alınacaklar. Lisans, ön lisans mezunu kadın ve erkek adayların başvuru yapabildiği alımlarda kadın polis alımı için 1000 kontenjan ayrıldı. Erkek adaylar arasından ise 9 bin kişi alınacak. Eğitim düzeyinde yapılan alımlarda ise ön lisans mezunu adaylar arasından 1800 kişi, lisans mezunu adaylar arasından ise 7200 kişi istihdam edilecek.

23. DÖNEM POMEM SONUÇLARI

23. dönem polis meslek eğitim merkezi giriş sınavına katılacak adayların başvuruların kabul edilmesinin ardından şahsen başvuru ve evrak teslimi yapmaları istenilecek. Adaylar Polis Akademisi tarafından yapılacak açıklamar tebliğ niteliği sayılacak ayrıca tebligat yapılmayacak. 

Başvurularını tamamlayan lisans ve önlisans mezunu polis adayları, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gelecek resmi bir açıklamayı beklemekteler. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulacak olan başvuru sonuçlarını işin olsa ekibi olarak anında haberdar edeceğiz. İşin olsa mobil uygulamasını indirerek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 00:22
YORUM EKLE