10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı!

Özel Harekat Birimlerinde görevlendirilmek üzere 10 bin Özel Harekat Polisi alımı yapılacak. Başvuru Kılavuzu ve Başvuru tarihleri şöyledir.

10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı!
Son zamanlarda bir çok kişinin büyük ümitle beklediği kılavuz sonunda yayınlandı. 19. Dönem Polis Eğitim Merkezinde yetiştirilmek üzere özel harekat birimlerinde polis memuru olarak 10 bin erkek aday alınacaktır. Alımlarda Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmıyacaktır. Ve kılavudaki bilgilere göre 36 ay askerlik şartıda aranmıyacaktır.  Başvuru kılavuzuna göre adaylardan aranan şartlar şöyledir;

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR:
 • En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olan adaylar,
 • T.C. Vatandaşı olan adaylar,
 • 18 Yaşını tamamlamış ve 28 yaşından gün almamış olan adaylar,
 • Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (söz konusu yönetmeliğin ilgili maddelerinde POMEM’lere alınacak öğrencilerin boy ve kilo şartları aşağıda belirtilmiş, diğer hususlar için Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğini inceleyiniz.) “Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön Lisans programına alınacak öğrencilerin boyları en az erkeklerde 167 cm, …olacaktır.” “Liselerden Güvenlik Bilimleri Fakültesi ile Fakülte ve Yüksek Okul lisans programına, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ve Polis Meslek Yüksek Okulu Ön lisans programına alınacak öğrencilerin; herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olanlar öğrenciliğe kabul edilir.”)
 • Silahlı Görev yapmasına engel olabilecek bir durumu olmayan adaylar,
 • Herhangi bir cezası bulunmayan adaylar ( bu şartı daha detaylı öğrenmek için kılavuza bakınız ),
 • Başvuru tarihleri içeirsinde herhangi bir siyasi partide bulunmamış olan adaylar,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar,
 • Alkol, Uyuşturucu veya uyarıcı madde sebebi ile tedavi görüyor olmamak ve görmemiş olan adaylar,
 • Yapılacak güvenlik Soruşturmasından olumlu sonuç verecek olan adaylar,
 • Sağlık Yönetmeliği hükümlerinde görevini yapmasına engel olabilecek sağlık durumu olmayan adaylar,
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 02 Kasım 2016 tarihi ile 14 Kasım 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, https://www.pa.edu.tr internet adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır. İlanın tam kılavuzunu görmek için Buraya Tıklayınız.  Ayrıca başvuru formuna ulaşmak içinde alt kısımdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
//basvuru.pa.edu.tr/

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 13:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem
Kerem - 5 yıl Önce

Askerliğini tecil ettirenlerde basvurabiliyomu

ismail
ismail - 5 yıl Önce

askerlik istenmiyor bu güzel üniversite okuyanlar başvuru yapamıyodu artık olcak o değil sisteme girmiyo yoğunluktan mı?