10 Bin Özel Harekat Alımında ki O Şart Kaldırıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine alınacak olan 10 bin özel harekat polisinde ki aranan askerlik şartı kaldırıldı. Adaylar askerlik yapmamış da PÖH alımı başvurusu yapabilecek.

10 Bin Özel Harekat Alımında ki O Şart Kaldırıldı
Emniyet Genel Müdürlüğü yayımladığı bildiri ile 10 bin Polis Özel Harekat alımı yapacağını duyurmuştu. En az lise mezunu olmak ve KPSS şartının olmadığı alımlarda beklenenden daha fazla kişinin başvuru yapması beklenirken EGM'den gelen ilk açıklama ile 10 Ekim 2016'da başvuruların alınacağı belirtilmişti. Ancak beklendiği gibi olmadığı ve başvurular 17 Ekim'e ertelendi. Daha sonra yine sistemsel sıkıntıdan dolayı günü belli olmayan bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Yeni bir açıklama beklenene kadar alımlar ne zaman yapılacak şeklinde aramalar yapılırken merakla beklenen şart kaldırıldı.

Hangi Aranan Şart Kaldırıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 bin Polis Özel Harekat alımında adayların en az lise mezunu olması, askerliğini yapmış olması ve 36 ay geçmemiş olması şartı aramaktaydı. 29 Ekim 2016 tarihli resmi gazete'de yayımlanan bildiri ile önemli bir şartın kaldırıldığı öğrenildi. Buna göre başvuracak adayların

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak
28 yaşından gün almamış olmak

Yukarıda ki şartlara uyum sağlaması gerekmektedir. Adayın askerliğini yapmış olması ve üzerinden 36 aydan fazla süre geçmemiş olması şartı artık aranmayacak. 2 Kasımda da Anayasa Mahkemesinde PÖH alımı hakkında bazı görüşmeler yapılacak. Eğer alımlarda her hangi bir değişiklik olursa sizlere aktaracağız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahir
Mahir - 5 yıl Önce

30 yapın da başvuralım. Bizim gibi vatan sevdalısı adamları alın doğuya yollayın benim gibi gönüllü olan 10 bin kişi bulursunuz

Meltem
Meltem - 5 yıl Önce

Şu yaş sınırınıda kaldrsanız çok memnun oşurux.

Ekrem kayabasi
Ekrem kayabasi - 5 yıl Önce

Yaşı sınırı yukseltilsin

Mahir
Mahir - 5 yıl Önce

30 yapın da başvuralım. Bizim gibi vatan sevdalısı adamları alın doğuya yollayın benim gibi gönüllü olan 10 bin kişi bulursunuz

Oğuz
Oğuz - 5 yıl Önce

Bir yaş dir gidiyor sanki bu millete yaş bakıyor yaşı arayanadek yürekli olanları alsinlar

PÖH
PÖH - 5 yıl Önce

Lise 4 Okuyorum Bu Sene Mezun Olacam Lise 4 Okuyor Olmak Başvurabileceğim Anlamına mı Gelıyo Yoksa Tamamiyle Mezun Olduktan Sonra Başvurabileceğim.

İsmail
İsmail - 5 yıl Önce

Şuan Lise 4 Te Okuyorum Bu Sene Hayırlısıyla Mezun Olacam Mezun OLmadan Alımlar Başlarsa Başvuruyapabilecekmiyim Yoksa Tamamiyle Liseden Mezun Olduktan Sonra mı Başvuru yapılabiliyor.?

salih HRDL
salih HRDL - 5 yıl Önce

basvuru tarihi ne zaman belli olcak