10 Bin 703 PÖH Alımına Kimler Başvurabilecek? Lise Mezununa Kadro Verilecek Mi?

Emniyet Genel Müdürlüğünün 2018 yılında 10 bin 703 Polis Özel Harekat (PÖH) alacağı öğrenildi. Peki bu PÖH alımına kimler başvurabilecek, lise mezununa PÖH alımında kadro verilecek mi?

10 Bin 703 PÖH Alımına Kimler Başvurabilecek? Lise Mezununa Kadro Verilecek Mi?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü bilindiği üzere açık pozisyonları için her sene polis öğrencisi alımı gerçekleştirmektedir. Polis öğrencisi alımları Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Polis Akademisi Başkanlığının bu sene Polis Özel Harekat için kadro ayırıp ayırmayacağı merak ile beklenirken yayımlanan performans programında tüm detaylar öğrenildi. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılında 10 bin 703 PÖH alacak.

10 BİN 703 PÖH ALACAK HABERİ BURADA

PÖH ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR

Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılında toplam 10 bin 703 kişilik Polis Özel Harekat alımı yapacak. Peki kimler başvuru yapabilecek. Henüz ilan belli değil ancak adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, belirlenecek eğitim mezuniyetine sahip olmak, isteniyorsa KPSS'ye girmiş ve belirlenecek puanı almış olmak, boy ve kilo orantılı olmak, silah taşımaya sıkıntısı olmamak, sicili temiz ya da belirlenen suçlardan fazla olmamak gibi niteliklere sahip olması bekleniyor.

Peki lise mezunu adayları başvurabilecek mi? Bilindiği üzere yüz binlerce lise mezunu PÖH alımına başvurmak istiyor. Ancak lise mezunlarına kadro ayrılacak mı, ayrılmayacak mı, net olarak bilinmiyor. Yakın zamanda duyuru beklenmekte olup konu hakkında duyuru geldiğinde lise mezunu adayların başvurup başvuramayacağı öğrenilecektir.

10 BİN 703 PÖH ALIMI HABERİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 17:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gizem
Gizem - 3 yıl Önce

ALLAH İÇİN LİSE MEZUNLARI DA BAŞVURSUN

ÖMER
ÖMER - 3 yıl Önce

ALIMLAR LİSE MEZUNU OLSUN 1 YILDIR BEKLİYORUZ KPSS ŞARTI ARANMAMALI KESİNLİKLE BEKLİYORUZ

yıldız
yıldız - 3 yıl Önce

Bir bayan herşey yapabiliyorsa bence özel harekahat işinide yapar o yüzden lutfen bayanlarda alınsın...

Ertan
Ertan @yıldız - 3 yıl Önce

bayan alımı en az 2bin olcak diye biliyorum ama alımlar anca yaza doğru olur şuan eğitimde olanlar mezun olmadı daha İnşeAllah Alırlar lise mezunu Dua Edelim Kardeşler

Astek
Astek - 3 yıl Önce

Ya bu bayanlarda her yere hopluyor kpss olmasın olur dingonun ahırı burası gelen girsin dimi askere alsalar gitmezsiniz lan

Özlem
Özlem - 3 yıl Önce

LİSE ALIMI BAYAN ALIMI OLSUN KPSS ŞARTSIZ

Deniz
Deniz - 3 yıl Önce

Ya nolursunuz lise alımı ÇIKSIN nolur bayan alımı olsun

Neşe
Neşe - 3 yıl Önce

Bayan alımıda olsun artık ya

Kübra
Kübra - 3 yıl Önce

Lütfen lise mezunlari da alınsın boy esnetilsin Türkiye de uzun boy oranı zaten az.