1 Mayıs Resmi Tatil Mi? Okullar Tatil Mi Kamu Kurumları Kapalı Mı?

Yarın 1 Mayıs 2017 İşçi ve Emekçiler Bayramı olarak yurdun bazı bölgelerinde kutlanacak. Peki 1 Mayıs resmi tatil mi? 1 Mayıs okullar ve kamu kurumları kapalı mı?

1 Mayıs Resmi Tatil Mi? Okullar Tatil Mi Kamu Kurumları Kapalı Mı?
Dünya geneli evrensel bir bayram olarak bilinmekte olan 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı pek çok ülke de kutlandığı gibi ülkemizde de izinlerin verilmiş olduğu bazı bölgelerde kutlanacaktır.

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı Resmi Tatil olarak bilinmektedir. Ancak bu sene kutlanmayacak, düzenlenmeyecek gibi açıklamaların yapılması ile pek çok kişinin kafası karıştı. Peki 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı resmi tatil mi? 1 Mayıs okullar kapalı mı? 1 Mayıs'da kamu kurumları kapalı mı?

1 MAYIS TATİL Mİ

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı resmi tatil olarak bilinmekte olup ülkemizde de resmi tatil olarak bilinen bir gündür. Yani yarın 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı olması dolayısı ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar tatil ve öğrencilerin okullara gitmesine gerek kalmayacak.

Yine 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı resmi tatil olduğundan dolayı kamu kurumları da kapalı olacak. Üniversiteler da kamu kurumu olarak sayıldığı için üniversitelerde kapalı olacak. Yarın 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı resmi tatilinde yurdun dört bir yanında işçilerin toplanması haksızlıklara karşı seslerini duyurması ve yürüyüşler yapacağı tahmin edilmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde ki polisler yurdun dört bir yanında önlemlerini almış bulunmakta olup yine yetmediği yerlerde Jandarmaların da eylemlerin oluşmaması ve her hangi bir sorunun olmaması için görev yapması beklenmektedir.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2017, 21:01

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE