03 Ocak 2019 Perşembe Kar Tatili İlan Edilen İller

03 ocak 2019 perşembe tarihi itibariyle kar tatili ilan edilen iller hangileri? Haberimizde kar tatili olan illere ulaşabilir, güncel listeye göz atabilirsiniz...

03 Ocak 2019 Perşembe Kar Tatili İlan Edilen İller

Ülkemizi birkaç bölgede yoğun şekilde etkisi altına alan olumsuz hava koşulları nedeniyle, kar tatilleri uygulanmaya devam ediyor. Yoğun kar yağışı ve buzlanmadan doğan tehlikelerden dolayı okullarda eğitime kar engeli yansırken, hamile ve engelli kamu personelleri için de resmi tatil olarak uygulamalar gerçekleştiriliyor. Ülkemizde yoğun şekilde kar yağışı, soğuk ve dondurucu havalar nedeniyle çeşitli illerde uygulanan kar tatillerinden 03 ocak 2019 perşembe tarihi itibariyle iki ilimiz yararlanacak. Haberimizde 03 ocak 2019 tarihinde kar tatili ilan edilen iller listesine yer vereceğiz.

İki ilde eğitime kar engeli geldi

Yoğun kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğun kar yağışı ve soğuk havalardan doğan buzlanma da ulaşımda büyük problemleri beraberinde getirdiğinden, bazı illerimizde kar tatilleri uygulamaya koyuluyor. Bugüne ait iki kar tatili haberi geldi. 03 Ocak 2019 kar tatili olan iller listesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle tatil edilen iki ilimiz bulunuyor.

Adana Tufanbeyli

Adana' nın Tufanbeyli ilçesinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün süreyle ara verileceği ifadelerine yer verildi. İlçede devam eden yoğun kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediği bilgisi aktarıldı.

Malatya kara teslim oldu

Malatya' da kar tatili ilan edilen illerin listesine 03 Ocak 2019 tarihi itibariyle katıldı. İl genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olası problemler nedeniyle, 1 gün tüm il genelinde eğitime ara verildiği ifade edildi. Malatya Valisi Aydın Baruş konuya ilişkin sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada " İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak 3 Ocak Perşembe günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir. " şeklinde konuştu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE