Roketsan Mühendis ve Lise Mezunu Teknisyen Alımı Yapacak

Roketsan en az lise mezunu personel alımı ilanı yayımladı. 2018 yılı personel alım planlaması yaparak alım ilanları ile Mühendis ve teknisyen başvuruları başladı. Roketsan’a başvuru şartları ve başvuru sürecine ilişkin detaylar haberimizde.

Roketsan Mühendis ve Lise Mezunu Teknisyen Alımı Yapacak

Savunma sanayisinde önemli yere sahip olan 1988 yılında kurulan Roketsan’da çalışmak isteyen adaylara müjde. Ocak ayı ile birlikte yayımlanan ilanlar ile çok sayıda personel alınacak.  Roketsan üniversiteden yeni mezun olanlar ile lise mezunlarının başvuru yapabileceği unvanlarda alımlar yapıyor. 14 farklı pozisyon için yapılan alımlar başladı. Adaylar Roketsan insan kaynakları sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. Başvuruda çalışmak istenilen konuları belirtilen bir ön yazı yazılması isteniliyor. Niteliklerine uygun olduğu düşünülen adaylara dönüş yapılacağı belirtiliyor. Adayların başvuruda istenilen genel özellikleri taşımaları isteniliyor.

ROKETSAN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruları kabul edilen adaylar Ankara ilinde çalışacağından, Ankara ilinde çalışan ve Ankara ilinde ikamet edebilecek olanların başvuru yapması isteniliyor. Ayrıca yurt içine ve yurt dışına herhangi bir seyahat engelinin bulunmaması gerekiyor. Office programlarını iyi düzeyde kullanılabilen, esnek çalışma saatlerine uygun adayların ayrıca iyi derece İngilizce bilgisine sahip olmak ve daha önce girdiği yabacı dil sınavlar ile belgelemek, erkek adaylardan askerliğini tamamlamış ya da iki yıl tecil ettirmiş olmaları isteniliyor. Teknisyen kadrosuna başvurucak olanların en az lise mezun olması, mühendislik kadrolarına başvuracak olanların ise ilgili ünvanın gerektirdiği bölümü bitirmeleri gerekli olacak. 

BAŞVURU SÜRECİ

Roketsan persoenl alım planlamasını yıllık olarak yapıyor. Bir önceki yıl sonunda gelecek yıl için personel alım plalaması yaparak Ocak ayında ilana çıkıyor. Adaylar Roketsan’a insan kaynakları internet sitesinden başvuru yapabilecekleri gibi kariyer ilanları sitesi üzerinden de başvuru yapabilecek. Genel başvuru yapılabileceği gibi teknisyen ve mühendislik pozisyonları için de personel alacak. 12 Mühendis 2 teknisyen alım yapılacak. Başvurular alınmaya başlandı ve son başvuru 30 aralık 2018’e kadar sürecek. İlana başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://goo.gl/TPQukY

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 09:41
YORUM EKLE