Nasıl Girişimci Olunur

Nasıl Girişimci Olunur Girişimci olabilmek için, öncelikle tecrübeli olmalısınız

Nasıl Girişimci Olunur

Girişimci olabilmek için, öncelikle tecrübeli olmalısınız. Görmüş geçirmiş biri, yeniliklere açık ve fikir sahibi bir birey olmak, girişimcilik konusunda size yarar sağlayacaktır. Dünya genelindeki girişimcilere dikkat ettiğimiz zaman; birçoğunun parasının olmadığını, ancak bir işe girmek isteyen tiplerden oluştuğunu görüyoruz. Günümüzde her girişimcinin çok fazla para kazanmadığını söyleyebiliriz. Çünkü eskiden girişimciler, hemen hemen her sektöre atlıyorlardı. 2014 yılı itibari ile bu durum değişmeye başladı ve artık parası olan kişiler girişimci olmaya başlıyor. Eskiden sadece zekâsı ile girişimci olabilen bireyler şimdi sadece parası ile girişimci olabiliyor. Global dünya nedeniyle zeki insanlar da böylelikle harcanıyor ve parası olan insanlar tarafından bastırılıyor.

Günümüzde girişimci olmak istiyorsanız, öncelikle bir miktar paraya sahip olmanız gerekiyor. Eskiden açılan girişimcilik kursu gibi birçok kurs da tozlu raflardaki yerini aldı. Çünkü paranız varsa girişimci olabiliyorsunuz. Yani paranız varsa herhangi bir kursa gitmenize gerek yok. Bu durumun temelinde Dünya’nın hızla büyümesi ve hemen hemen herkesin yatırım yapabilmesi bulunuyor. Eğer girişimcilik hayaliniz var, paranız yok ise bu hayallerden bir an önce vazgeçin. Çünkü günümüzde birçok zengin iş adamları ve genç insanlar girişimci olarak piyasaya adım atmaktadır. Genç girişimciler genellikle babasının parasını kullansa da, nadir de olsa kendi parası ile girişimci olan gençler de vardır. İngiltere, Kanada, Amerika ve İrlanda gibi ülkelerin girişimcilik konusunda en üst düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de de yavaş yavaş girişimci sayısı artmakta.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 22:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE