Girişimcilik Yolları İle Arsa Satın Almak

Girişimcilik Yolları İle Arsa Satın Almak Eğer yaptığınız yatırımın çocuklarınıza kalmasını ve uzun vadede değer kazanmasını istiyorsanız eğer bir gelir endişeniz yoksa ve riski de seviyorsanız eğer o zaman arsa yatırımcısı olmaya aday olun

Girişimcilik Yolları İle Arsa Satın Almak

Eğer yaptığınız yatırımın çocuklarınıza kalmasını ve uzun vadede değer kazanmasını istiyorsanız eğer bir gelir endişeniz yoksa ve riski de seviyorsanız eğer o zaman arsa yatırımcısı olmaya aday olun. Arsa yatırımları genelde 10 yıl tercihen daha uzun vadeli düşünülerek yapılır. Arsa yatırımından beklentilerinizi düşünmeli ve bu beklentilerle eşleşecek arazi arayın. Arsa yatırımından para kazandıran en iyi taktiklerden biri şehrin bittiği yerde arsa alınır. Büyük şehirlerin gelişmekte olan aksları üzerinde arsa yatırımı yapmak da iyi bir seçim diyebiliriz. Ancak bir arsa sahibi olarak yatırımınızı sık sık kontrol edin. Ayrıca imar görmemiş arsa yatırımı çok dikkatli olunması gereken bir yatırım tipi. Gayrimenkulün yeni medeni kanununda adı her ne kadar taşınmaz olsa dahi imar görmemiş bölgelerde yapılan imar uygulamaları sırasında bu tür arsalar taşınır. Hamurlaştırma dediğimiz bu işlem sonunda arsanızı aldığınız yerden başka bir yerde bulun. Yani bu tür arsalarda yatırım demek yüksek risk ve yüksek getiri mantığı ile çalışan demektir.

Arsa fiyatını etkileyen bazı unsurlar şöyledir ; Toplam arsa alanı büyüklüğü , Arsa payı ve mülkiyet yapısı ,Yeri bölge ve konumu ile çevre gelişimi ve komşuları ve yol bağlantıları ve ulaşım imkanlarından yaralanma ve ulaşılabilirlik durumu gibi gelecekte gelişim gösterme potansiyeli ile manzarası gibi özelikleri, Fiziksel özellikleri, arsanın biçimi ve boyutu ile şekil biçimi ile topografyası ayrıca zemin durumu genel altyapı hizmetlerinden yararlanma imkanları sayılabilir. Bölge imar planları, Satış şartları , Satış sonrası doğabilecek harcamalar , Arazi kullanım kısıtlamaları olup olmadığı diye sayabiliriz.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 22:47
YORUM EKLE