Girişimci Hem Hayalperest, Hem Gerçekçi Olmalı

Girişimci olmak istiyorsanız, bir projeniz ve fikriniz varsa; olabildiğince özgür, kendine güvenen ama mutlaka gerçekçi bir çizgide hareket eden yapıya sahip olmalısınız

Girişimci Hem Hayalperest, Hem Gerçekçi Olmalı

Girişimci olmak istiyorsanız, bir projeniz ve fikriniz varsa; olabildiğince özgür, kendine güvenen ama mutlaka gerçekçi bir çizgide hareket eden yapıya sahip olmalısınız. Aksi halde başarılı olamaz, projenizin daha başlamadan kafanızda yok olmasına sebebiyet verebilirsiniz. Dilerseniz bu konuyu biraz daha açalım ve alt başlıklar halinde ele alalım. Kendinize Güvenin ve Hayal Kurun İlk aşamada kendine güvenmek çok önemlidir. Önce hayal kurun... Projenizi düşünün. Eğer gerçekten istediğiniz ve sizi heyecanlandıran bir proje ise, hayal kurduracaktır zaten. Projenin her aşamasını, başarılı olduktan sonrasını, hayatınızda ki değişiklikleri düşünün.

Eğer kendinize güvenir ve projenizin size hayal kurdurtmasını sağlayabilirseniz, atacağınız adımlar çok daha inançlı olacaktır. Hayal Kurun Ama Gerçeği Unutmayın  Hayal kurmakta belli sınırlarınız olsun. Zira siz maddi ve manevi zaman ayıracaksınız bu projeye. Eğer hayalleriniz gerçekten uzak olursa, başarılı olma olasılığınız da olamaz. Bu nedene kendinize ne kadar güvenirseniz güvenin, hayallerinizin peşinden ne kadar koşarsanız koşun, işin gerçek boyutunu da mutlaka aklınızda oluşturun. Aksi halde boşa kayıplar yaşayabilir, kendiniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 22:06
YORUM EKLE